Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Magical Diary (PC)
OkładkaMagical Diary (PC)

Magical Diary PC

Gra przygodowa stylizowana na japońską visual novel z rozbudowanymi elementami RPG. Wcielamy się w młodą czarodziejkę, która odkrywa swoje niezwykłe zdolności i udaje się do Szkoły Magii. Bierzemy udział w zajęciach, uczymy się nowych zaklęć i rozmawiamy z napotkanymi osobami.

Przygodowe | fantasy | visual novel | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magical Diary Premiera PC

31maja2012

producent: Hanako Games wydawca: Hanako Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Magical Diary to gra stworzona przez niezależne studio Hanako Games specjalizujące się w produkcjach dla kobiet. Tytuł ten opiera się na mechanice klasycznych gier typu visual novel, ale oferuje znacznie większą dawkę interakcji, dzięki zaimplementowaniu licznych elementów charakterystycznych dla pozycji z gatunku RPG.

Główna bohaterka odkrywa w sobie czarodziejskie zdolności i postanawia zapisać się do Szkoły Magii. W tym momencie rozpoczyna się przygoda, w trakcie której zdobywamy nowych znajomych, uczymy się wielu spośród siedemdziesięciu dostępnych zaklęć oraz bierzemy udział w odbywających się w podziemiach egzaminach. Akcję obserwujemy z pierwszoosobowej kamery i poruszamy się pomiędzy statycznymi, dwuwymiarowymi lokacjami.

Na początku każdego tygodnia nauki wybieramy preferowane przez nas przedmioty. Po pewnym czasie jesteśmy z nich rozliczani w trakcie egzaminów. Polegają one np. na pokonaniu potwora i wymagają wykorzystania przyswojonej wiedzy.

W czasie rozgrywki większość czasu zajmują nam rozmowy z innymi postaciami. Podejmowane przez gracza na każdym kroku decyzje mają znaczny wpływ na przebieg fabuły. Ponadto autorzy zaimplementowali w Magical Diary system podpowiedzi, w związku z czym od czasu do czasu pojawia się komunikat sugerujący, że w danej sytuacji można użyć konkretnego zaklęcia do rozwiązania zagadki.

Oprawa graficzna gry Magical Diary jest stylizowana na japońskie filmy anime. Zarówno projekty postaci jak i statyczne tła są dwuwymiarowe i prezentują się przeciętnie w porównaniu do innych produkcji z tego gatunku.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Magical Diary: Odpowiednia dla każdego wieku.

Magical Diary Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 150 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista/7