Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dangerous High School Girls in Trouble! (PC)

Dangerous High School Girls in Trouble! PC

Niezależna produkcja, w której kierujemy grupą dziewczyn próbujących dokonać moralnego przewrotu w latach 20-tych ubiegłego wieku. W trakcie rozgrywki poruszamy się po mieście i niewłaściwie się zachowując łamiemy stereotypy i wywieramy wpływ na innych ludzi.

Przygodowe | casual

PC Windows
Okładka Dangerous High School Girls in Trouble! (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14maja2008

Dangerous High School Girls in Trouble! to niezależna produkcja stworzona przez studio Mousechief, która łączy w sobie elementy wielu gatunków gier, w tym między innymi planszowej, przygodowej i fabularnej.

Akcja gry ma miejsce w latach 20-tych XX wieku w niewielkim amerykańskim mieście Brigiton, a gracz kieruje poczytaniami kilku dziewczyn uczęszczających do prywatnej szkoły. Postanawiają one przeciwstawić się nietolerancji, represjom oraz dawnej modzie i w tym celu tworzą grupę, która niewłaściwie się zachowując, stara się wywierać wpływ na innych ludzi.

Każda z bohaterek została opisana czterema współczynnikami oznaczonymi symbolami karcianymi: bunt, urok, popularność oraz rozum. W trakcie rozgrywki poruszamy się po mapie miasta przedstawionej w stylu planszy, po której przesuwamy pionki. Zbieramy różne przedmioty i wskazówki informujące o tym, z kim warto porozmawiać w danym momencie, a kogo lepiej unikać.

Kluczowy element stanowi interakcja z innymi postaciami, w trakcie której próbujemy zwyciężyć potyczkę słowną wygrywając jedną z mini-gierek: wyśmiewanie, kłamanie, demaskowanie, flirtowanie oraz gambit. Każda z nich różni się zasadami, ale w większości są to wariacje na temat prostych gier karcianych, np. pokera. O pokonaniu przeciwnika decyduje wartość poszczególnych statystyk. Wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów doświadczenia, gracz może je rozwijać, ale z kolei częste porażki powodują ich czasowe lub stałe obniżenie. W ostateczności prowadzi to do wyeliminowania danej dziewczyny.

W Dangerous High School Girls in Trouble! duży nacisk położono na dialogi. W związku z tym większość czasu spędzamy czytając teksty, które prezentują bardzo wysoki poziom i często wzbudzają śmiech. Gra była między innymi nominowana do prestiżowej nagrody amerykańskiej gildii pisarzy.

Ręcznie rysowana grafika dobrze współgra z klimatem fabuły, a szczególną uwagę przykuwają portrety postaci. Miasto obserwujemy „z lotu ptaka”. Oprócz szkoły odwiedzamy także inne jego zakamarki, np. przedmieścia czy doki. Na ścieżkę dźwiękową składają się fragmenty utworów z tamtej epoki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Dangerous High School Girls in Trouble!

Wymagania wiekowe Dangerous High School Girls in Trouble!

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dangerous High School Girls in Trouble!

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 256 lub lepsza)
  • 30 MB HDD
  • Windows XP
Wieści ze świata (Call of Duty XP, Android Market, Pro Evolution Soccer 2012) 14/09/11

wiadomość14 września 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o adaptacji musicalu Grease, popularności Android Market, a także sukcesie konwentu Call of Duty XP. Zapraszamy do lektury.