Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Mafia II: Specjalny Pakiet Dodatkow (PC)

Mafia II: Specjalny Pakiet Dodatków

Mafia II: Specjalny Pakiet Dodatkow

Mafia II: Pakiet Dodatków to kolekcja rozszerzeń typu DLC do gry akcji Mafia II autorstwa studia 2K Czech.

To jest dodatek do gry Mafia II.

Akcji | TPP | samochodowe | gangsterskie | TPS | lata 40. i 50. XX wieku

Okładka Mafia II: Specjalny Pakiet Dodatkow (PC)

data premiery gry:

4gru2010

PC

16gru2010

X360

Pakiet oficjalnych dodatków do wyprodukowanej przez studio 2K Czech drugiej części Mafii. W skład omawianego zestawu wchodzą trzy pełnoprawne DLC z nowymi misjami, jak również cztery mniejsze rozszerzenia oferujące nowe elementy ubioru i środki transportu. Warto zaznaczyć, że do poprawnego działania wymagane jest posiadanie podstawowej wersji produktu.

Zdrada Jimmy’ego (Betrayal of Jimmy) to pierwsze rozszerzenie DLC do Mafii II, które pierwotnie dostępne było jedynie dla posiadaczy konsol PlayStation 3. W trakcie zabawy wcielamy się w postać tytułowego Jimmy’ego, który trudni się zawodem profesjonalnego zabójcy. Główny bohater do ukończenia ma ponad 25 powiązanych linią fabularną misji, zajmując się między innymi eliminowaniem członków konkurencyjnych gangów, jazdą samochodem i kradzieżami. Co ciekawe, w dodatku tym obecny jest system punktów i rang, nagradzający wykonywanie efektownych akcji i zachęcający do pobijania rekordów w poszczególnych etapach.

Wendetta Jimmy’tego (Jimmy’s Vendetta) to tytuł drugiego rozszerzenia DLC do Mafii II i zarazem kontynuacja wydarzeń opowiedzianych w pierwszym dodatku. Profesjonalny zabójca Jimmy zdradzony zostaje przez swoich pracodawców i zmuszony do długiej odsiadki w więzieniu. Po wydostanu się na wolność Jimmy wdraża w życie plan zemszczenia się na swoich byłych przełożonych. Tym razem do zaliczenia jest około 30 misji, skupiających się między innymi na likwidowaniu wrogich mafiozów, kradzieży aut i sabotowaniu biznesów należących do mafijnych rodzin. Ważnym elementem jest dodanie trzeciego poziomu tuningu aut, znacznie poprawiającego ich osiągi.

Przygody Joe (Joe’s Adventures) to tytuł trzeciego rozszerzenia DLC do Mafii II, którego fabuła jest w bardzo dużym stopniu powiązana z główną opowieścią z podstawowej wersji programu. Wcielamy się w postać Joe Barbarro, czyli najlepszego kumpla Vito. Akcja gry rozpoczyna się już po tym jak Vito trafia za kratki, wyjaśniając co takiego wydarzyło się w Empire Bay pod jego nieobecność i rzucając nieco światła na szczegóły jego odsiadki. Dodatek ten ma do zaoferowania nie tylko nowe misje, ale także niedostępne wcześniej obszary. Tytułowy Joe może mianowicie wybrać się w okolice jeziora, zbadać stację kolejową czy rozejrzeć się po nowych miejscach na terenie stoczni. Całości dopełniają bonusowe stroje oraz liczne przedmioty do kolekcjonowania.

Cztery mniejsze rozszerzenia wchodzące w skład omawianego zestawu to pakiet Vegas (dwa nowe samochody i garnitury tematycznie związane z miastem hazardu), pakiet Renegade (nowe ubrania podkreślające buntowniczy charakter Vito, nowy samochód coupe oraz szybki hot rod), pakiet Greaser (dwa stroje inspirowane stylem ulicznych gangów oraz dwa szybkie wozy) i pakiet War Hero (dwa mundury oraz dwa auta wojskowe).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 627 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,9 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Mafia II: Specjalny Pakiet Dodatków

Klasyfikacja PEGI Mafia II: Specjalny Pakiet Dodatków

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mafia II: Specjalny Pakiet Dodatków

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1
  • 5 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Cenega zapowiada rozszerzoną edycję Mafia II i pakiet dodatków DLC
Cenega zapowiada rozszerzoną edycję Mafia II i pakiet dodatków DLC

wiadomość3 listopada 2010

Firma Cenega poinformowała, że na przełomie listopada i grudnia na półkach sklepowych zagości rozszerzona edycja gry akcji Mafia II w wersjach na konsole Playstation 3 i Xbox 360 oraz komputery klasy PC.

PC
X360