Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWWW
Okładka Madden NFL Superstars (WWW)
OkładkaMadden NFL Superstars (WWW)

Madden NFL Superstars WWW

Gra przeglądarkowa wykorzystująca liczne funkcje społecznościowe serwisu Facebook, oparta na systemie mikropłatności.

Sportowe | manager | futbol amerykański | Facebook

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Madden NFL Superstars Premiera WWW

16stycznia2012

producent: Playfish wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Madden NFL Superstars to spin-off głównej serii sygnowanej logo EA Sports, poświęconej rozgrywkom futbolu amerykańskiego. Tym razem postanowiono stworzyć grę przeglądarkową rozwijającą ideę kolekcjonowania kart, znaną z poprzednich części cyklu. Tytuł ten został zoptymalizowany pod kątem serwisu Facebook, dzięki czemu mamy do czynienia z klasycznymi rozwiązaniami polegającymi między innymi na publikowaniu na tablicy wiadomości dotyczących naszych postępów oraz zachęcania innych do wspólnej zabawy.

Na początku przygody z ligą NFL tworzymy własny fikcyjny zespół wybierając jego logo, nazwę oraz barwy. Następnie bierzemy udział w krótkim samouczku wyjaśniającym podstawy rozgrywki. Cała zabawa opiera się na dwóch podstawowych elementach. Pierwszy z nich polega na rozbudowie stadionu oraz otaczającej go infrastruktury. Dzięki temu możemy z nich pobierać coraz większe dochody w wyznaczonych odstępach czasu. Z kolei uzyskane w ten sposób środki służą przede wszystkim do kupowania coraz lepszych zawodników.

Każdy z futbolistów został przedstawiony w formie wirtualnych kart. Początkowo mamy do czynienia z najsłabszymi zawodnikami o niskich statystykach. Kolejnych zdobywamy przede wszystkim kupując zestawy uzupełniające zawierające losowe karty. Siła drużyny stanowi średnią umiejętności wszystkich zaangażowanych graczy. Dla uzyskania jak najlepszego efektu musimy zapełnić wszystkie pozycje w składzie oraz wykorzystywać specjalne karty zapewniające dodatkowy bonus dla całego zespołu.

Sam przebieg meczów został ukazany w formie krótkich animacji. Śledząc poszczególne zagrania możemy wykorzystać specjalne żetony zapewniające np. dodatkowe punkty za trafienie z wykopu lub przechwycenie piłki w trakcie podania przeciwnika i zdobycie przyłożenia. Wśród atrakcji znajduje się także obstawianie wyników faktycznie rozgrywanych meczów ligi NFL.

W związku z tym, że gra została stworzona z myślą o serwisie Facebook, nie mogło w niej zabraknąć licznych funkcji społecznościowych. Tradycyjnie możemy pochwalić się własnymi osiągnięciami na tablicy oraz zaprosić znajomych do wspólnej rywalizacji i wymieniać się prezentami w postaci np. punktów kondycji, które tracimy stopniowo po każdym spotkaniu.

Gra Madden NFL Superstars opiera się na systemie mikropłatności – praktycznie wszystkie elementy są dostępne za darmo, ale wprowadzono walutę kupowaną za prawdziwe pieniądze pozwalającą na szybsze nabycie silnych zestawów kart czy odzyskanie utraconych punktów kondycji.

W związku z tym, że firma Electronic Arts posiada licencję ligi NFL wszystkie karty zostały wzbogacone o prawdziwe zdjęcia poszczególnych zawodników.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Madden NFL Superstars: Odpowiednia dla każdego wieku.