Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Mabinogi II: Arena (PC)
OkładkaMabinogi II: Arena (PC)

Mabinogi II: Arena PC

Mabinogi II: Arena to wyprodukowana przez zespół Devcat dynamiczna sieciowa gra akcji stanowiąca następcę popularnego Vindictusa. Gracze obejmują kontrolę nad niewielką grupą wojowników, którzy muszą oczyścić z potworów rozległe areny.

Akcji | fantasy | elementy RPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mabinogi II: Arena Premiera PC

anulowana

producent: Devcat wydawca: Nexon Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mabinogi II: Arena

TERA

Continent of the Ninth

Closers

Mabinogi II: Arena to sieciowa gra akcji wzbogacona elementami RPG. Produkcja jest spadkobiercą popularnego Vindictusa i tak jak on koncentruje się na małych instancjach dla niewielkich grup graczy. Całość opracowało studio DevCat.

Akcja gry umiejscowiona jest w ponurym świecie fantasy znanym jako Avalon, o kontrolę nad którym wojnę toczą potężne bóstwa. Ich sekrety próbują odkryć gracze wcielający się w tzw. Wojowników Oriany. Zgodnie z tytułem, większość lokacji ma postać rozległych aren, na których trybunach zasiadają inni gracze. Poza obserwowaniem przebiegu akcji mogą oni też w ograniczony sposób wpływać na jej przebieg, np. poprzez rzucanie przedmiotami. Gdy zwolni się miejsce w grupie walczących, to właśnie z publiczności rekrutowane są zastępstwa. Ponadto bohaterowie mają możliwość dzielenia się przedmiotami z widownią.

Sercem gry są dynamiczne walki. Tworząc postać gracze wybierają spośród pięciu profesji i takiej samej liczy stylów walki oraz typów budowy ciała. Wszystko to wpływa na możliwości bojowe postaci, jej szybkość, siłę oraz dostępne techniki ataków. System walki jest rozwinięciem rozwiązań z Vindictusa i przypomina dobre gry akcji. Kluczową rolę odgrywają tutaj zatem umiejętności samych graczy i to od ich zręczności zależy wynik starć. Natomiast statystyki postaci mają znaczenie drugorzędne. W trakcie potyczek wykorzystujemy szeroki wachlarz uzbrojenia. Nie zabrakło też wymagających udziału kilku osób kombosów oraz wytresowanych zwierząt, które służą jako wierzchowce.

Jeśli chodzi o grafikę, to autorzy porzucili znany z pierwowzoru silnik Source i zastąpili go własną technologią, nazwaną Silvervine, która zapewnia znacznie wyższy poziom detali oraz bardziej atrakcyjne efekty świetlne i cząsteczkowe.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mabinogi II: Arena: Odpowiednia dla każdego wieku.