Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4SwitchPS5XSXXONE
Okładka Lunark (PC)
OkładkaLunark (PC)

Lunark

Lunark to plaformówka z elementami przygodowymi, wzorowana na takiej klasyce jak Flashback, Another World czy Prince of Persia. Gracz zajmuje się pokonywaniem przeszkód, walką z robotami oraz rozwiązywaniem prostych łamigłówek. Wszystko to ukazane jest w stylistyce retro.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | 2D | elementy przygodowe | indie | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lunark to zainspirowana klasyczną grą Flashback: The Quest For Identity dwuwymiarowa retro platformówka wzbogacona elementami przygodowymi. Projekt opracowało studio Canari Games.

Fabuła

Akcja toczy się na planecie Albaryne. 300 lat wcześniej została ona skolonizowana przez ludzkość, po to aby uratować nasz gatunek przez zagładą z powodu zniszczenia środowiska Ziemi. Operacja kolonizacyjna została przeprowadzona przez sztuczną inteligencję NOAH, która przeobraziła Księżyc w gigantyczny statek kosmiczny (tytułowy LUNARK) i wykorzystała go do transportu milionów embrionów ludzkich.

W momencie rozpoczęcia historii gry ludzkość żyje w dostatnim, ale pozbawionym wolności nowym świecie. Planeta kontrolowana jest przez NOAH i armię robotów skonstruowanych przez to AI. My wcielamy się w młodego mężczyznę imieniem Leo, który odegra kluczową rolę w rebelii przeciwko rządom sztucznej inteligencji.

Mechanika

Lunark to platformówka 2D. Podczas zabawy gracz przemierza dwuwymiarowe mapy, unika zagrożeń, zbiera przedmioty i walczy z wrogami, głównie za pomocą broni palnej.

Mapy w grze są pełne pułapek i przeszkód. Ich pokonanie wymaga wykorzystywania akrobatycznych talentów bohatera oraz okazjonalnego rozwiązywania łamigłówek.

Tryby gry

Gra oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza w ramach kampanii fabularnej z dwunastoma obszernymi poziomami.

Kwestie techniczne

Mocną stroną gry jest wykonanie. Lunark stawia na pełną dużych pikseli stylistykę retro i realistyczną animację postaci. Dodatkową atrakcją są liczne animowane scenki przerywnikowe, opracowane przy wykorzystaniu techniki rotoskopowej.

Ostatnia modyfikacja 2 marca 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Lunark: 12+

PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX