Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Link's Crossbow Training (Wii)
OkładkaLink's Crossbow Training (Wii)

Link's Crossbow Training Wii

Link’s Crossbow Training to strzelanina przedstawiona zarówno w widoku z perspektywy pierwszej jak i trzeciej osoby. Wcielamy się w znanego z serii Zelda Linka i próbujemy strącać pojawiające się na ekranie obiekty.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Link's Crossbow Training Premiera Wii

19listopada2007

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Link’s Crossbow Training to strzelanina przedstawiona zarówno w widoku z perspektywy pierwszej jak i trzeciej osoby. Wcielamy się w znanego z serii Zelda Linka i próbujemy strącać pojawiające się na ekranie obiekty. Gra swoją mechaniką przypomina takie tytuły jak Resident Evil: Umbrella Chronicles, czy Ghost Squad.

Rozgrywka jest podobna do tego, co mogliśmy dotychczas oglądać w strzelaninach na pistolet. Zresztą Link’s Crossbow Training to dodatek do gadżetu lansowanego przez Nintendo – Wii Zappera – czyli specjalnej nakładki na Wii-mote’a oraz Nunchuka, która przypomina swym wyglądem karabin. W grze naszym zadaniem jest rozwijanie umiejętności strzelania z łuku. By to zrobić musimy przebrnąć przez szereg testów (mini-gierek) przygotowanych przez twórców.

Link's Crossbow Training zawiera trzy główne opcje zabawy. Pierwsza – Target Shooting – to tryb rozgrywki dla początkujących. Na ekranie pojawiają się różnego rodzaju obiekty (np. tarcze), które musimy jak najszybciej zestrzelić. Im bliżej środka trafimy, tym więcej punktów zainkasujemy. Swój wynik można poprawiać poprzez ustrzelenie kilku obiektów po kolei (bez pudła). Warto dodać, ze możemy w trybie FPP przybliżać widok (zoom), co czasami pomaga w strąceniu dalej położonych celów.

Drugą opcją zabawy jest Defender, który polega na bronieniu swojej pozycji. Tu z kolei kamera zostaje umieszczona za plecami Linka, którego z różnych stron atakują kolejne grupy oponentów. Główny bohater nie może się poruszać, ale możemy obracać się nim we wszystkie strony. Kierunek ataku wrogich istot obrazuje nam radar umieszczony w rogu ekranu.

Na koniec mamy tzw. Ranger Mode, w którym możemy swobodnie poruszać się po planszy. Cały czas namierzamy przeciwników, jednak gałką Nunchuka możemy poruszać się na boki oraz do przodu i do tyłu. To tryb dla zaawansowanych, bo wymaga już niezłych umiejętności w opanowaniu Wii Zappera.

Klasyfikacja PEGI Link's Crossbow Training

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Link's Crossbow Training Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wii Zapper