Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Liga Polska Manager 2005 (PC)
OkładkaLiga Polska Manager 2005 (PC)

Liga Polska Manager 2005 PC

Liga Polska Manager 2005 jest siódmą odsłoną cyklu strategii menedżerskich, rozwijanego przez firmy MarkSoft oraz mGroup.

Strategiczne | manager | piłka nożna | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Liga Polska Manager 2005 Premiera PC

23października2005

pudełko PL

23października2005

producent: mGroup wydawca: MarkSoft wydawca PL: MarkSoft

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Seria Liga Polska Manager rozwijana jest od połowy lat 90. XX wieku. Edycja oznaczona numerem 2005 stanowi jej siódmą odsłonę. Zgodnie z niepisaną tradycją, deweloperzy pod kierunkiem Mariusza Trzaski sięgnęli po sprawdzone rozwiązania, które wzbogacili kilkoma innowacjami.

Gracz ponownie ma sposobność wcielić się w rolę menedżera klubu piłkarskiego. Tym razem wyboru dokonać można z blisko 200 autentycznych drużyn występujących na co dzień w trzech polskich ligach (ekstraklasa, druga i trzecia liga).

Zgodnie z kanonem obowiązującym w większości menedżerów sportowych, gracz rozpoczyna zabawę dysponując skromnym budżetem i mocno okrojoną kadrą zawodników. Do jego zadań należy m.in. ustalanie wyjściowego składu i taktyki meczowej, narzucanie reżimów treningowych (lub zatrudnienie trenera), pilnowanie kontraktów oraz transferowanie piłkarzy. Duże znaczenie ma również działalność związana z zarządzaniem klubem, w tym rozbudowa stadionu, prowadzenie szkółki piłkarskiej, łowienie talentów, zawieranie umów sponsorskich, zaciąganie kredytów i inwestowanie na giełdzie.

Najbardziej emocjonującym elementem gry są mecze rozgrywane w czasie rzeczywistym (z opcją aktywnej pauzy). Gracz nie tylko ustala skład drużyny, ale także taktykę, którą może modyfikować w trakcie spotkania. O sytuacji na boisku informuje wskaźnik presji, w prosty sposób ilustrujący, która z drużyn osiągnęła przewagę (co jednak nie zawsze przekłada się od razu na wynik bramkowy).

W grze nie ma możliwości prowadzenie zagranicznych klubów. Dobre wyniki w najwyższej klasie rozgrywkowej pozwalają jednak na występy w prestiżowych rozgrywkach pucharu UEFA czy Ligi Mistrzów, co otwiera drogę do rywalizacji z czołowymi drużynami europejskiego futbolu. Ponadto istnieje również opcja transferowania zawodników z innych krajów.

Od strony wizualnej Liga Polska Manager 2005 niewiele różni się od wcześniejszej odsłony cyklu. W dalszym ciągu zabawa skupia się głównie na danych liczbowych, analizach i wykresach, a elementy graficzne w grze pełnią jedynie rolę ozdobników. Twórcy pokusili się za to o zmianę podkładu muzycznego towarzyszącego rozgrywce.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Liga Polska Manager 2005: Odpowiednia dla każdego wieku.

Liga Polska Manager 2005 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 450 MHz
  • 64 MB RAM
  • karta graficzna 8 MB RAM
  • 80 MB HDD
  • Windows 98/2000/XP