Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4
Okładka Legion Commander (PS4)

Legion Commander PS4

Legion Commander stanowi jedną z pierwszych prób przeniesienia gry strategicznej w środowisko rzeczywistości wirtualnej.

Strategiczne | fantasy | RTS | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Legion Commander (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Legion Commander jest stworzoną przez chińskie studio ChangYou Games strategią czasu rzeczywistego. Charakterystyczny dla tego tytułu jest fakt, że został on przygotowany z myślą o goglach PlayStation VR. Jest to jedna z pierwszych produkcji przenoszących gatunek gier RTS w wirtualną rzeczywistość.

Fabuła

Gra Legion Commander została osadzona w klasycznym świecie fantasy. Kraina, o której mowa znajduje się pod kontrolą potężnego demona, który użył swojej mocy, by zwrócić przeciw sobie armie trzech ras: orków, elfów oraz ludzi. Gracz wciela się w generała jednej z nich. By przywrócić porządek i pokój na świecie, konieczne będzie znalezienie odpowiednich umiejętności i pokonanie wszystkich, stających przeciw nam przeciwników.

Mechanika

Legion Commander w wersji na PS4 jest strategią czasu rzeczywistego, co oznacza, że rozgrywka w omawianym tytule opiera się na kontrolowaniu na bieżąco działań wojsk. Gra studia ChangYou Games oddaje w ręce graczy trzy armie, różniące się pomiędzy sobą charakterem oraz jednostkami, które dobieramy odpowiednio przed rozpoczęciem starcia. W związku z tym, że jest to tytuł dedykowany goglom wirtualnej rzeczywistości, gracz obserwuje pole bitwy w pełnym trójwymiarze, kierując kamerą ruchami głowy. Poza bezpośrednim kontrolowaniem swoich oddziałów mamy również możliwość używania specjalnych, przypisanych do kart czarów, wpływających na pole bitwy.

Kwestie techniczne i pozostałe informacje

Legion Commander wydany na PS4 charakteryzuje się niezwykle kolorową oprawą graficzną, która może budzić mocne skojarzenia z takimi tytułami jak Warcraft III: Reign of Chaos czy World of Warcraft od utytułowanego studia Blizzard Entertainment.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Legion Commander

Wymagania wiekowe Legion Commander

12+