Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Legend of the Blademasters (PC)

Legend of the Blademasters PC

Książe Erik Valdemar w towarzystwie czterech przyjaciół wyrusza na poszukiwania pięciu mieczy, w których zaklęte są smoki władające żywiołami. Tylko uwolnienie pięciu smoków ocali wyspę Malea przed siłami ciemności sprowadzonymi przez czarnoksiężnika Aberatha.

Akcji

PC Windows
Okładka Legend of the Blademasters (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Legend of the Blademasters to przygodowa gra akcji 3D z elementami cRPG. Dawno, dawno temu, na długo zanim pojawili się ludzie, światem władały smoki. Walczyły one o władzę z elementami Ziemi, Drzewa, Ognia, Powietrza i Wody. W końcu walka skończyła się, a każdy smok został mistrzem każdego elementu. Po bitwie, pięć zwycięskich smoków ukryło się na odpoczynek w jaskiniach tajemniczej wyspy Malea, gdzie spały przez tysiąclecia, aż ludzie zawładnęli światem.

Wkrótce wyspa została zaludniona, jej władcą został honorowy król Aron i wszędzie panował spokój i harmonia. Niestety nie trwało to długo, ciemne moce z wymiaru Xicondra chcąc zawładnąć ludzką domeną przysłały swe mroczne armie przez piekielne studnie. Rozpętała się wojna, która wydawała się już przegrana, gdy czarnoksiężnik Aberhart obudził pięć smoków. Dzięki ich mocy zamknął przeklęte studnie i zniszczył najeźdźców, zostawiając smoki strażnikami przejść.

Znów zapanował pokój, a król Aron poślubił najładniejszą kobietę na wyspie Yondallę. Wszystko wróciło do dawnego porządku, jednak tylko pozornie, ponieważ czarnoksiężnik Aberhart potajemnie romansował z Yondalli. Król zazdrosny o swą żonę rozkazał łucznikom zabić Aberhart’a lecz strzała dosięgła królowej i przyniosła jej śmierć. Aberhart pochłonięty żądzą zemsty nauczył się czarnej magii, przywołał siły ciemności i sprzymierzył się z demonem, a pięć smoków władających elementami uwięził w pięciu magicznych mieczach. Jednak tu jego sprzymierzeniec demon zdradził go, wykradł miecze i ukrył je.

Teraz rozpoczyna się wyścig - kto pierwszy Aberhart czy Aron wejdzie w posiadanie mieczy będących kluczem do zwycięstwa. Król Aron na niebezpieczną wyprawę wysyła swoich rycerzy, Valdemara wraz z synem Erikiem. Mają oni odnaleźć pięć ostrzy, w których uwięzione są smoki. Wkrótce zostają rozdzieleni, książę Erik Valdemar spotyka rycerza Macona, orka Lucana, elfa O'lora i tajemniczego czarodzieja Augusta, z którymi razem wyruszają aby ocalić wyspę Malea.

Dalej wszystko w rękach graczy. W Legend of the Blademasters czeka tu na was wielka baśniowa przygoda pełna walki, eksploracji nieznanych krain i niespodziewanych zwrotów akcji. Gra posiada przyjemną trójwymiarową grafikę (rozdzielczość nawet do 1600 x 1200) utrzymaną w charakterystycznym mangowym stylu.

  • Pięć odmiennych światów sponad 35 poziomami.
  • Możliwość gry wieloosobowej w sieci lokalnej i Internecie.
  • Przyjazny interfejs oraz prosty system walki. Używanie różnych czarów i broni oraz stosowanie różnorodnych taktyk defensywnych i ofensywnych.
  • Podczas walki kontrola nad drużyną składającą się maksymalnie z trzech postaci.
  • Bogaty system questów.
  • Ponad 100 postaci pobocznych.
  • Ponad 100 efektów zaklęć magicznych.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Oczekiwania czytelników: 3.8 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Legend of the Blademasters

Wymagania wiekowe Legend of the Blademasters

12+

Wymagania sprzętowe Legend of the Blademasters

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400Mhz, 128 MB RAM, akcelerator 3D