Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Left Brain Right Brain (NDS)
OkładkaLeft Brain Right Brain (NDS)

Left Brain Right Brain NDS

Gra pozwalająca na trenowanie własnego mózgu, a konkretnie koordynacji oko-ręka, umiejętnego kojarzenia faktów, czy refleksu. Do naszej dyspozycji oddanych zostało kilkanaście prostych mini-gier.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Left Brain Right Brain Premiera NDS

8listopada2007

producent: Majesco wydawca: Majesco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Left Brain Right Brain

WarioWare: Touched!

Let's Pilates

Brain Flex

Left Brain Right Brain jest grą pod wieloma względami przypominającą cieszącą się ogromną popularnością serię Brain Training. Główna zaleta tej produkcji wynika bowiem z możliwości trenowania pracy swojego mózgu. Producenci Left Brain Right Brain szczególnie duży nacisk położyli na doskonalenie koordynacji oko-ręka. W rezultacie przystępujemy do stosunkowo łatwych do zrozumienia ćwiczeń, postępując zgodnie z wyświetlanymi na ekranie wskazówkami. Za opracowanie Left Brain Right Brain odpowiedzialne jest Majesco Games. Dla tego wydawcy nie jest to pierwsza próba przygotowania takiej właśnie gry. Majesco w przeszło wydało już bowiem dwie części Brain Boost.

Do naszej dyspozycji oddanych zostało 15 różnych zadań. W zależności od rodzaju wybranej przez siebie gry, możemy popracować nad umiejętnością logicznego myślenia i kojarzenia faktów, czy zająć się poprawieniem refleksu i pamięci. Cechą wspólną wszystkich tych zadań jest to, że musimy ścigać się z przydzielonym limitem czasowym.

Niezaprzeczalnym atutem Left Brain Right Brain jest dostosowywanie przebiegu i wyglądu gry do własnych preferencji. W tym celu zadbano między innymi o pięć poziomów trudności, oddzielnie dopasowywanych do każdej z zawartych w tym zestawie gier. Ponadto swoje postępy można na bieżąco obserwować, wykorzystując do tego celu wbudowane ekrany statystyk. Pokazują one między innymi procent zaawansowania w każdej z gier.

Zabawa przebiega w zbliżony sposób do wspomnianego już wyżej cyklu Brain Training. Konsolę trzymamy bowiem w zbliżony sposób do książki. Jeden z ekranów przeważnie służy do wyświetlania podpowiedzi czy poleceń, a na drugim toczy się właściwa akcja. Nie zapomniano naturalnie o obsłudze ekranu dotykowego.

Wszystkie główne atrakcje przyporządkowane zostały pojedynczemu graczowi, choć zawarto też pełnoprawny multiplayer. Możemy tu przystąpić do kilku prostych mini-gier, bawiąc się z drugą osobą. Grafika pełni zdecydowanie drugorzędną rolę. Wszystko podporządkowane zostało maksymalnej czytelności odbioru.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Left Brain Right Brain: Odpowiednia dla każdego wieku.