Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Leaden Sky (PC)
OkładkaLeaden Sky (PC)

Leaden Sky PC

Polska platformowa gra akcji utrzymana w konwencji horroru science fiction. W Leaden Sky wcielamy się w żołnierza próbującego zniszczyć Wieżę – strukturę generującą pole siłowe tworzące rozmaite anomalie i powodujące u ludzi dziwaczne mutacje.

Akcji | science fiction | platformówki | horror | 2D | polskie | indie | side-scroll | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Leaden Sky Premiera PC

2025

producent: Helghast_95 wydawca: Helghast_95 Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Leaden Sky jest platformową grą akcji, utrzymaną w konwencji horroru science fiction. Za opracowaniem tego tytułu stoi niezależny polski deweloper – Helghast_95 – a źródłem inspiracji dla autora były między innymi takie serie, jak Killzone, Resistance, Half-Life, S.T.A.L.K.E.R. czy Metro.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Leaden Sky jest Kyle Anderson, czyli były żołnierz sił specjalnych. Zadaniem protagonisty jest zniszczenie Wieży – tajemniczej struktury należącej do enigmatycznego ugrupowania znanego jako Najemnicy. Wieża generuje potężne pole siłowe, które nie dość że odcina całe miasto od świata zewnętrznego, to jeszcze powoduje rozmaite anomalie środowiskowe oraz dziwaczne mutacje u żywych istot.

Mechanika

W Leaden Sky akcję obserwujemy z boku. Przemierzając kolejne poziomy i wykonując cele misji, co rusz natykamy się na przeciwników. Produkcja czerpie garściami z dorobku FPS-ów, toteż korzystając z broni palnej, możemy swobodnie celować, a obrażenia zadawane nieprzyjaciołom zależą od miejsca trafienia. Poza tym musimy samodzielnie przeładowywać giwerę (w razie potrzeby można przerwać tę czynność). Kiedy natomiast skończy nam się amunicja bądź dopuścimy wroga zbyt blisko, możemy wyprowadzać ataki wręcz. Rozgrywka cechuje się dość powolnym tempem; jako że zagrożenie może czyhać na każdym kroku, a o śmierć tu nietrudno, musimy uważnie się rozglądać, z kolei podczas strzelanin – kryć za osłonami.

Kwestie techniczne

Leaden Sky zostało stworzone w programie GameMaker Studio. Produkcja posiada kreskówkową grafikę utrzymaną w posępnej stylistyce. Wzbogacono ją o szereg zaawansowanych rozwiązań, jak symulacja fizyki czy realistyczne oświetlenie. Podobać się mogą również płynne animacje postaci. Zabawa toczy się przy akompaniamencie klimatycznego soundtracku, pod którym podpisał się VIS.

Ostatnia modyfikacja 2 kwietnia 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Leaden Sky: 18+