Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Konung 3: A New Dynasty (PC)
OkładkaKonung 3: A New Dynasty (PC)

Konung 3: A New Dynasty PC

Konung 3: A New Dynasty jest trzecią odsłoną cyklu strategii czasu rzeczywistego (RTS) z elementami cRPG, za którego rozwój odpowiada ekipa deweloperska firmy 1C Company.

Strategiczne

Konung 3: A New Dynasty Premiera PC

6listopada2009

producent: 1C Entertainment wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Konung 3: A New Dynasty

Diablo II

Sacred 2: Fallen Angel

Hard to Be a God

Konung 3 to kolejna odsłona oryginalnej i ciepło przyjętej przez graczy strategii czasu rzeczywistego z silnymi wpływami elementów RPG. Trzecie już, jak sama nazwa wskazuje, podejście twórców do tematu zaowocowało przede wszystkim znaczną poprawą oprawy graficznej, przedstawionej teraz w 3D – w końcu od wydania drugiej części gry minęło prawie 5 lat.

Niezmienne pozostało natomiast tło fabularne – po raz kolejny przychodzi nam wkroczyć do świata, w którym mieszają się ze sobą mitologie trzech wielkich nacji – Słowian, Skandynawów i Bizantyjczyków. Epoka Tytanów, wielkich bohaterów oraz potężnych władców przeminęła bezpowrotnie – nastały inne czasy - czasy, w których tron Wielkiego Księstwa opustoszał, a prości ludzie wypatrują nowego przywódcy. Wielu poszukiwaczy przygód i zwykłych awanturników próbuje swojego szczęścia chcąc wykorzystać bezkrólewie, ale tylko jeden, ten, który zdoła odnaleźć legendarny miecz Bohaterów zostanie władcą Wielkiego Księstwa. Jak można się domyślić, jednym z pretendentów do tronu jesteś ty drogi graczu – teraz wystarczy jedynie znaleźć wspomniany artefakt. Zadanie to jednak do najprostszych nie należy, jako że wśród twoich konkurentów znajdują się osoby władające resztkami mocy bransolety zniszczonej w drugiej części gry.

Konung 3 w porównaniu do swoich poprzedników kładzie znacznie większy nacisk na elementy RPG – nasza postać zyskała nowe umiejętności, modyfikacji uległ także system interakcji z bohaterami niezależnymi. Postacie, z którymi przyjdzie nam rozmawiać są teraz bardziej „ludzkie” – poszerzono wachlarz dostępnych opcji dialogowych oraz dodano takie drobne elementy jak mimika twarzy czy gestykulacja naszych interlokutorów. Rewolucja dotknęła również systemu walki – oręż zyskał nowe, unikalne właściwości, samo zaś tworzenie uzbrojenia możliwe jest teraz z pomocą magicznych ziół. Skoro już jesteśmy przy magii, wypada dodać, że i w tym temacie twórcy Konung 3 postanowili ulepszyć rozgrywkę – do naszej dyspozycji oddano nowy i to całkiem potężny arsenał zaklęć bojowych.

Tak jak i w poprzedniej części gra, tak i tutaj na początku rozgrywki możemy wybrać jedną z sześciu dostępnych postaci, opisanych przez 4 współczynniki – zręczność, intelekt, siłę oraz wytrzymałość. Każda z obecnych w grze nacji została „obdarowana” w sprawiedliwy sposób – reprezentowane są zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Sposób rozgrywki różni się oczywiście w zależności od wybranego bohatera (bohaterki) – każde z nich dysponuje innymi zdolnościami. Przykładowo, podczas gdy jedni łatwiej zyskują sobie sprzymierzeńców, inni polegają na swoich umiejętnościach magicznych. Na koniec należy wspomnieć o zaawansowanych możliwościach zarządzania oraz obrony przed wrogami osad podległych graczowi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Konung 3: A New Dynasty

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Konung 3: A New Dynasty Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista