Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Kirby's Return to Dream Land Deluxe (Switch)
OkładkaKirby's Return to Dream Land Deluxe (Switch)

Kirby's Return to Dream Land Deluxe Switch

Zremasterowana i wzbogacona o nową zawartość wersja platformówki z 2011 roku. W Kirby’s Return to Dream Land Deluxe wcielamy się w Kirby’ego, który wraz ze swoimi przyjaciółmi przemierza planetę Popstar w poszukiwaniu części z rozbitego statku kosmicznego.

Zręcznościowe | platformówki | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | 2.5D | kooperacja | side-scroll | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kirby's Return to Dream Land Deluxe Premiera Switch

24lutego2023

pudełko PL

24lutego2023

Nintendo eShop

24lutego2023

producent: HAL Laboratory wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Kirby's Return to Dream Land Deluxe

Rayman Legends Definitive Edition

Sonic Mania

Kirby Star Allies

Kirby’s Return to Dream Land Deluxe jest zremasterowaną i wzbogaconą o nową zawartość wersją wydanej w 2011 roku platformówki pod tytułem Kirby’s Return to Dream Land. Produkcja została opracowana przez studio HAL Laboratory, a jej wydaniem zajęła się firma Nintendo.

Fabuła

W Kirby’s Return to Dream Land Deluxe trafiamy na planetę Popstar, będącą ojczyzną głównego bohatera. I nie tylko my, bowiem twarde lądowanie na tym globie zaliczył również niejaki Magolor, którego statek rozbił się tuż po opuszczeniu tunelu czasoprzestrzennego. Kiedy Kirby, Meta Knight, King Dedede oraz Waddle Dee przybywają na miejsce katastrofy, ucinają sobie pogawędkę z pilotem, który w zamian za odnalezienie rozrzuconych po planecie części okrętu obiecuje im podróż na jego rodzinną planetę – Halcandrę. Nie zastanawiając się zbyt długo, Kirby i jego przyjaciele wyruszają w podróż po wszystkie brakujące elementy statku.

Mechanika

W Kirby’s Return to Dream Land Deluxe akcję oglądamy z boku. Podczas rozgrywki mkniemy w prawo, skaczemy po platformach i omijamy pułapki, a także stawiamy czoła napotkanym przeciwnikom. Kirby umie wciągać znalezione po drodze przedmioty, a następnie wydmuchiwać je niczym pociski. Ponadto protagonista potrafi kopiować zdolności swoich wrogów, co przydaje mu się zarówno w walce z adwersarzami (których eliminuje przy pomocy miecza lub na przykład smaga biczem), jak i w trakcie eksploracji (przykładowo dzięki „pożyczonemu” od nieprzyjaciela parasolowi, może unosić się w powietrzu, a bicz pozwala mu chwytać przedmioty znajdujące się poza jego zasięgiem). Nowością jest umiejętność Mecha Copy, pozwalająca mu strzelać do agresorów z działka laserowego. W grze zaimplementowano system żyć, których liczbę zwiększamy, znajdując specjalne przedmioty.

Produkcję urozmaicają różnorodne minigry; oprócz tych, które pojawiły się już w oryginale (jak Samurai Kirby), znalazło się tu miejsce na zupełnie nowe (pokroju Magolor’s Tome Trackers).

Tryby gry

W Kirby’s Return to Dream Land Deluxe można grać w pojedynkę lub w lokalnym trybie współpracy dla maksymalnie czterech osób.

Kwestie techniczne

Kirby’s Return to Dream Land Deluxe posiada barwną grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Całość lekko podrasowano i przystosowano do wyższych rozdzielczości.

Ostatnia modyfikacja 21 kwietnia 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 2,7 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Kirby's Return to Dream Land Deluxe cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Wymagania wiekowe Kirby's Return to Dream Land Deluxe: Odpowiednia dla każdego wieku.