Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Kings and Heroes (PC)

Kings and Heroes PC

Gra RPG akcji z elementami MMO osadzona w klasycznym świecie fantasy. Gracze wcielają się we własnoręcznie stworzonych bohaterów i walczą z przeciwnikami, wykonując zadania zlecane przez postacie neutralne oraz stopniowo rozwijając swój potencjał na polu walki.

RPG | FPP | TPP | fantasy | PvE | MMORPG | multiplayer | indie | RPG akcji

PC Windows
Okładka Kings and Heroes (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16listopada2017

Kings and Heroes jest grą RPG akcji wzbogaconą o elementy zaczerpnięte z MMORPG-ów. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Industry Games, a trafił na platformę PC.

Fabuła

Kings and Heroes przenosi nas do Sundarii – klasycznego świata fantasy, będącego domem dla zróżnicowanych ras nękanych przez siły zła, czające się w kryptach i podziemnych labiryntach. W trakcie zabawy wcielamy się w stworzonego przez siebie herosa, który w pojedynkę lub w towarzystwie podobnych do siebie śmiałków rozpoczyna przygodę mającą zapewnić mu wieczną chwałę.

Mechanika

Zabawę w wydanym na platformie PC Kings and Heroes zaczynamy od kreacji bohatera. Protagonista może należeć do jednej z siedmiu ras – ludzi, niziołków, elfów, krasnoludów, goblinów, orków oraz amarian (czyli humanoidalnych gadów). Poszczególne rasy zróżnicowano nie tylko pod kątem wyglądu, ale i wartości sześciu głównych atrybutów (na czele z siłą, zręcznością, inteligencją i charyzmą). Kolejnym krokiem jest wybór specjalizacji determinujący nasz styl rozgrywki; możemy wcielić się w Łotrzyka, Czarodzieja, Łowcę, Czempiona lub Kleryka.

W trakcie rozgrywki w Kings and Heroes akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami protagonisty (TPP) lub z jego oczu (FPP). Produkcja oddaje w nasze ręce świat o powierzchni stu kilometrów kwadratowych, który możemy przemierzać w pojedynkę lub w towarzystwie maksymalnie siedmiu graczy. Zmagania polegają na eksploracji (na odwiedzenie czekają potężne zamczyska, krypty i jaskinie), wykonywaniu zadań zlecanych przez postacie neutralne oraz na walce z przeciwnikami (wśród nich prym wiodą trudni do pokonania bossowie) i stopniowym rozwijaniu prowadzonego do boju herosa.

Starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a kluczem do sukcesu jest przede wszystkim umiejętne żonglowanie zdolnościami bohatera – ich wachlarz poszerzamy, awansując na kolejne poziomy doświadczenia. Ekwipunek zarówno zdobywamy w formie nagród za realizację zleceń, jak i odbieramy poległym w bitwie oponentom. Dopełnieniem tego wszystkiego jest rozbudowany system craftingu, pozwalający na wytwarzanie mikstur leczniczych, broni i pancerzy oraz elementów ubioru w oparciu o zdobywane po drodze surowce.

Kwestie techniczne

Kings and Heroes działa w oparciu o technologię Unreal Engine, co zaowocowało przyzwoitej jakości grafiką – na szczególną uwagę zasługują efekty cząsteczkowe towarzyszące rzucaniu zaklęć i dynamiczne oświetlenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Gry podobne do Kings and Heroes

Wymagania wiekowe Kings and Heroes

odpowiednia dla każdego wieku