Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Kind Words (PC)

Kind Words PC

Kind Words to nietypowa produkcja od studia Popcannibal, której celem jest wzajemna pomoc. Przy akompaniamencie relaksującej muzyki gracz ma okazję anonimowo pisać o swoich problemach, a inni użytkownicy mogą odpowiedzieć na jego wiadomość, oferując radę bądź wsparcie.

Symulacje | multiplayer | indie | eksperymentalne/artystyczne

PC Windows
Okładka Kind Words (PC)

producent: Popcannibal

wydawca: Popcannibal

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

13września2019

Kind Words od niezależnego studia Popcannibal nie jest tradycyjną grą. Nie można jej łatwo zaklasyfikować do jakiegoś gatunku, jednak najbliżej jej do symulacji. W Kind Words gracz nie wciela się w żadną postać, a ma za zadanie być samym sobą. Przy akompaniamencie relaksującej muzyki możemy anonimowo pisać o naszych problemach, mając nadzieję, że otrzymamy radę bądź chociażby dobre słowo. Oczywiście sami również mamy szansę radzić innym oraz ich wspierać.

Mechanika

Każdy z nas ma jakieś problemy, które mają swoje korzenie w pracy, szkole, czy też w życiu osobistym, Kind Words pozwala nam zrzucić ciężar z serca poprzez anonimowe wyznania. Gra polega na wzajemnym wsparciu. Użytkownik publikuje swoje zmartwienia, a w odpowiedzi dostaje rady bądź słowa otuchy.

Pisanie do innych nie jest w żaden sposób narzucone. Gracze otrzymują kilka listów do wyboru i sami decydują, czy chcą na nie odpowiedzieć, czy nie. Dzięki temu mamy pewność, iż ludzie nam odpowiadający nie zostali do niczego „zmuszeni”, a mieli chęć bądź konkretne powody, aby wysłać wiadomość właśnie nam.

Tryby gry

Kind Words jest grą dla wielu graczy

Kwestie techniczne

Oczekiwanie na nadchodzące wiadomości jest uprzyjemnione relaksującą muzyką z gatunku lo-fi (low fidelity), która charakteryzuje się brakiem obróbki technicznej – wszelkie niedoskonałości, takie jak odgłosy tła, zostają w niej zachowane.

Oprawa wizualna jest skromna, jednak przyjemna – delikatne pastelowe kolory nie obciążają oczu i wyglądają estetycznie.

W Kind Words nie można napisać wszystkiego. Z obawy, by w założeniu wspierające wiadomości nie zawierały nieodpowiednich treści, gra blokuje niektóre słowa powszechnie uznawane za wulgarne. Teksty zawierające takie zwroty muszą być ręcznie zaakceptowane przez twórców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: bez ograniczeń  

Gry podobne do Kind Words

Wymagania wiekowe Kind Words

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Kind Words

PC Windows

PC Windows

Minimalne: 4 GB RAM, 300 MB HDD, Windows 7+.