Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Killing Time (PC)
OkładkaKilling Time (PC)

Killing Time PC

Strzelanina FPP stworzona przez 3DO Company. Gracz wciela się w rolę byłego studenta egiptologii, którego zadaniem jest odnalezienie i zniszczenie Zegara Wodnego Thotha, zamieniającego ludzi w wyjęte z koszmarów potwory.

Akcji | FPP | fantasy | FPS | horror | strzelanki

Killing Time Premiera PC

31października1996

producent: 3DO Company wydawca: 3DO Company

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Killing Time

Quake 4

Blood

Shadow Warrior (1997)

Killing Time jest strzelaniną FPP stworzoną przez 3DO Company. Produkcja zadebiutowała w 1995 roku na konsoli 3DO Interactive Multiplayer, z kolei premiera edycji przeznaczonej na komputery osobiste miała miejsce rok później.

Fabuła

Akcja Killing Time na platformie PC toczy się w latach czterdziestych XX wieku. Fabuła koncentruje się na starożytnym artefakcie – zegarze wodnym Thota, odnalezionym przez ekspedycję, nad którą patronat obejmowała Tess Conway. Urządzenie miało zapewniać posiadaczowi wieczne życie, co stanowiło bezpośredni powód, dla którego bogata dziedziczka postanowiła je wykraść i zaszyć się w towarzystwie wspólników w swojej posiadłości na terenie Matinicus Isle w stanie Maine.

Gracz wciela się w rolę byłego studenta egiptologii, infiltrującego siedzibę Tess na polecenie Dr Hargrove'a. Jego celem jest odebranie artefaktu z rąk samozwańczej właścicielki. Niestety, Conway i jej znajomi zdążyli odprawić tajemniczy rytuał w noc przesilenia letniego – w efekcie zostali zamienieni w potwory, nieumarłych oraz duchy. Zadaniem, jakie przed nami stoi, jest zatem stawienie czoła hordom adwersarzy, rozwikłanie zagadki kryjącej się za tymi wydarzeniami oraz odnalezienie i zniszczenie samego zegara.

Mechanika

Schemat rozgrywki w Killing Time oparto na klasycznych dla gatunku założeniach. Zabawa polega więc na eksploracji otoczenia, rozwiązywaniu zagadek środowiskowych, kolekcjonowaniu wazonów zawierających fragmenty duszy Tess oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami. Do naszej dyspozycji oddano rozbudowany arsenał, obejmujący zarówno broń białą (w postaci łomu), jak i palną pokroju pistoletów, strzelby, czy choćby pistoletu maszynowego Thompsona, znanego również jako Tommy Gun. Ponadto, robimy użytek z koktajli mołotowa, miotaczy ognia, a także magicznego krzyża ankh, dzięki któremu możemy likwidować wielu wrogów jednocześnie. Na naszej drodze stają zróżnicowani adwersarze – oprócz standardowego „mięsa armatniego”, przychodzi nam eliminować znacznie większych osobników, cechujących się wyższą wytrzymałością i potężniejszymi atakami.

Kwestie techniczne

W momencie premiery, trójwymiarowa oprawa graficzna Killing Time na platformie PC charakteryzowała się wysokim poziomem wykonania. Do tej pory na uwagę zasługuje obecność digitalizowanych postaci aktorów, pojawiających się nie tylko w przerywnikach filmowych, lecz także w samej rozgrywce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Killing Time: Odpowiednia dla każdego wieku.