Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS4SwitchPC
Okładka Kill la Kill: IF (PS4)

Kill la Kill: IF

Kill la Kill the Game: IF

Trójwymiarowa bijatyka, w której wcielamy się w postacie znane z popularnego anime Kill la Kill. Tytuł został stworzony przez APlus Games, a wydany przez firmę Arc System Works (autorów m.in. świetnie przyjętego Dragon Ball FighterZ).

Bijatyki | TPP | science fiction | manga i anime | beat 'em up | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Kill la Kill: IF (PS4)

data premiery gry:

26lip2019za 125dni

PC PS4 Switch

Kill la Kill the Game: IF jest trójwymiarową grą akcji opartą na licencji cieszących się dużą popularnością anime w reżyserii Hiroyukiego Imiashi oraz mangi autorstwa Ryo Akizukiego. W świecie, w którym rozgrywa się akcja tej produkcji, obdarzeni nadnaturalnymi mocami uczniowie ścierają się ze sobą w walce o materiał znany jako Life Fibers. Za stworzenie omawianego tytułu odpowiada studio APLUS. Jej wydaniem zajęła się firma Arc System Works (autorzy m.in. bardzo udanego Dragon Ball FighterZ, a także serii Guilty Gear).

Mechanika

Kill la Kill the Game: IF jest grą akcji, która charakteryzuje się prostotą i widowiskowością. Gracze wybierają jedną z postaci (są to bohaterowie znani z anime), a następnie trafiają na trójwymiarową arenę, gdzie walczą z przeciwnikami, używając różnych ataków. Dostępne jest kilka rodzajów manewrów, takich Normal Attack, Break Attack, Long Ranged Attack (można „naładować” go, by objął większy obszar) oraz Guard (blok). Istnieje też możliwość unikania oraz szybkiego doskakiwania do wroga (tzw. dash). Produkcja pozwala odtworzyć wiele starć znanych z telewizyjnego pierwowzoru.

Ciekawym rozwiązaniem jest także system umożliwiający inicjowanie „debat” z oponentem. W trakcie walki (kiedy nie atakujemy i nie jesteśmy atakowani) mamy możliwość wykorzystania słów do sprowokowania lub ośmieszenia wroga – co ważne, on również może odpowiedzieć na nasze zaczepki. Mechanika przypomina nieco grę papier-nożyce-kamień, a wynik starcia ma realny wpływ na dalszą część walki.

Tryby gry

W Kill la Kill the Game: IF możemy grać samotnie albo z innymi.

Kwestie techniczne

Kill la Kill the Game: IF posiada trójwymiarową oprawę graficzną, przygotowaną z wykorzystaniem techniki cel-shadingu, która umożliwia przeniesienie do trzech wymiarów postaci i miejsc znanych z dwuwymiarowego anime. W produkcji tej znajdziemy oczywiście mangowy styl artystyczny, wiernie oddający klimat oryginalnego dzieła.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Kill la Kill: IF

16+

PC
PS4
Switch