Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Kiki Kai World (PS2)

Kiki Kai World PS2

Gra akcji, w której przejmujemy kontrolę nad lodową wróżką o imieniu Sayuki. Wyruszamy na ratunek ukochanemu, walcząc z napotykanymi po drodze potworami.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Kiki Kai World (PS2)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

15stycznia2008

Kiki Kai World jest dwuwymiarową grą akcji, w której zajmujemy się eliminacją napotykanych potworów. Za jej przygotowanie odpowiedzialne jest japońskie studio developerskie o nazwie Starfish.

Akcja omawianej produkcji rozgrywa się w baśniowej krainie. Wcielamy się w postać lodowej wróżki o imieniu Sayuki. Główna bohaterka wyrusza na ratunek swojemu ukochanemu, pokonując napotykane po drodze demoniczne stwory. W trakcie zabawy zajmujemy się zwiedzaniem terenów pod względem ogólnej stylistyki przypominających feudalną Japonię. Fabuła jest jednak spychana zdecydowanie na dalszy plan, ustępując miejsca niczym nieskrępowanej akcji.

Praktycznie cała rozgrywka opiera się na konieczności likwidowania kolejnych przeciwników. Przeważnie musimy radzić sobie ze znanymi z wielu innych gier o tematyce fantasy potworami. Do ich zabijania sterowana przez nas główna bohaterka wykorzystuje sukcesywnie poznawane czary. W rezultacie przeciwników możemy razić lodowymi pociskami, czy też chwilowo ich zamrażać. Równolegle musimy rozglądać się za cennymi power-up’ami, dzięki którym Sayuki chwilowo uzyskuje dostęp do dodatkowych umiejętności. Ważną rolę odgrywa też podnoszenie magicznych przedmiotów. One zapewniają bowiem stałe bonusy dla sterowanej przez nas wróżki.

Do naszej dyspozycji oddanych zostało kilka różnych trybów zabawy. Najciekawiej prezentuje się naturalnie Story Mode, nawiązujący do wspomnianego wyżej wątku fabularnego. Możemy też jednak pościgać się z czasem (Time Attack), bądź też powalczyć o lepsze wyniki punktowe (Score Attack). W zależności od własnych preferencji, kolejne plansze pokonujemy w pojedynkę, bądź też zapraszamy do zabawy drugą osobę. Uaktywnia się wtedy tryb kooperacji.

Grafika Kiki Kai World utrzymana została w mangowym stylu. Na ekranie widzimy dość prymitywnie animowane postaci. Akcję obserwujemy zaś w rzucie izometrycznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kiki Kai World

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Kiki Kai World

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8MB