Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PS5XSXPCXONESwitch
Okładka KeyWe (PS5)

KeyWe

KeyWe to humorystyczna zręcznościówka, w której przejmujemy kontrolę nad pracującymi na poczcie ptakami kiwi. Bohaterowie skaczą po pomieszczeniach i obsługują sprzęt, a także wydają i odbierają przesyłki.

Zręcznościowe | humorystyczne | na 2 osoby | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka KeyWe (PS5)

producent: Stonewheat & Sons

wydawca: Sold Out

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

KeyWe to humorystyczna i zwariowana zręcznościówka, która rozwija skrzydła w trybie współpracy. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Stonewheat & Sons, natomiast jego wydaniem zajęła się firma Sold Out.

Fabuła

Akcja gry KeyWe toczy się w placówce pocztowej w miejscowości zwanej Bungalow Basin. Głównymi bohaterami tej produkcji są pracujące tam dwa małe ptaki kiwi o imionach Debra oraz Jeff. Choć nasi podopieczni nie mają rąk, muszą dołożyć starań, by należycie wykonywać swoje obowiązki, dzięki czemu listy, paczki i telegramy będą dostarczane na czas.

Mechanika

W grze KeyWe akcję obserwujemy z góry. Debra i Jeff pociesznie skaczą po pomieszczeniach poczty, przenosząc w dziobach paczki oraz listy, które odbierają od nadawców albo oddają w ręce (lub na przykład dzioby) zniecierpliwionych adresatów. Poza tym muszą zajmować się obsługą pocztowego sprzętu, jak taśma do sortowania przesyłek czy telegraf, przystosowanego (na szczęście) do ich możliwości oraz gabarytów.

Chcąc, by klienci opuszczali pocztę zadowoleni, nasi podopieczni wszystko to muszą robić na czas, przez co do zabawy wszystko wkrada się chaos. Ten ostatni jest potęgowany przez losowe zdarzenia powiązane z porami roku; jesienią Bungalow Basin nawiedzają bowiem gwałtowne burze, natomiast zimą – potężne śnieżyce. Gra jest jednak warta świeczki, gdyż w miarę postępów odblokowujemy kosmetyczne dodatki, które pozwolą naszym kiwi zostać najlepiej wyglądającymi pracownikami ptasiej poczty; mowa między innymi o nowych kolorach piór czy akcesoriach pokroju kapeluszy.

Tryby gry

W KeyWe można grać w pojedynkę lub w towarzystwie drugiego gracza (na wspólnym ekranie albo przez Internet), w ramach trybu współpracy. Grając samotnie, kontrolujemy jednocześnie obydwoje ptasich bohaterów, natomiast podczas kooperacyjnej zabawy każdy gracz wciela się w jednego z nich.

Kwestie techniczne

KeyWe może się pochwalić barwną i szczegółową grafiką utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Zabawa toczy się przy akompaniamencie wpadającego w ucho soundtracku i rozmaitych dźwięków towarzyszących obsłudze pocztowego sprzętu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Wymagania wiekowe KeyWe

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe KeyWe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD A8-5600K 3.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GT 630 / Radeon HD 6570 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX