Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Kelvin and the Infamous Machine (PC)

Kelvin and the Infamous Machine PC

Klasyczna, dwuwymiarowa przygodówka point-and-click autorstwa niezależnego, argentyńskiego studia Blyts. W grze Kelvin and the Infamous Machine wcielamy się w postać asystenta szalonego naukowca – dr.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie

PC Windows
Okładka Kelvin and the Infamous Machine (PC)

producent: Blyts

wydawca: Blyts

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21lipca2016

21lipca2016

Steam

Kelvin and the Infamous Machine to klasyczna, dwuwymiarowa przygodówka point-and-click, wykorzystująca popularne motywy szalonego naukowca oraz podróży w czasie. Gra ukazała się na platformie PC, a za jej powstanie odpowiada niezależne, argentyńskie studio Blyts, znane dotąd głównie za sprawą mobilnej serii logicznej Greedy Spiders.

Fabuła

W grze wcielamy się w postać młodego chłopaka imieniem Kelvin, który pełni rolę asystenta dr. Edwina Lupina, fizyka i zapalonego wynalazcy. Kiedy stanowiąca dzieło życia naukowca maszyna czasu (w kształcie kabiny prysznicowej) zostaje powszechnie wyśmiana przez naukową społeczność, dr Lupin popada w szaleństwo, a w jego głowie zaczyna kiełkować absurdalny plan zemsty. Zamierza on za pomocą swojego wynalazku przenieść się w przeszłość i udaremnić prace największych wynalazców w historii, aby następnie samemu dokończyć ich dzieła i przypisać je sobie. Kiedy na skutek działań naukowca historia świata zaczyna ulegać zmianie, Kelvin i jego przyjaciółka Lise przenoszą się w czasie i podążają śladami Lupina, by udaremnić jego niecne poczynania.

Mechanika

Kelvin and the Infamous Machine jest klasyczną grą przygodową z interfejsem point-and-click. Podczas zabawy przemierzamy dwuwymiarowe lokacje, zbieramy potrzebne przedmioty i rozwiązujemy liczne zagadki, których poziom trudności wzrasta wraz z postępami w grze. Spotykamy też łącznie 56 postaci niezależnych i prowadzimy z nimi kluczowe dla fabuły rozmowy, na które złożyło się ponad tysiąc linii dialogowych. W trakcie całej przygody Kelvin przenosi się kolejno w czasy Ludwiga van Beethovena, Isaaca Newtona oraz Leonarda da Vinci, a jego zadaniem jest położyć kres podstępnym planom profesora oraz pomóc artystom i wynalazcom w ukończeniu ich magnum opus.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC gra Kelvin and the Infamous Machine odznacza się rysunkową, ręcznie malowaną oprawą graficzną 2D, przywodzącą na myśl klasyki gatunku pokroju serii Day of the Tentacle (z którą tytuł łączy również nieco podobna tematyka). Całość uzupełnia oryginalna ścieżka dźwiękowa oraz pełny dubbing aktorski.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kelvin and the Infamous Machine

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Kelvin and the Infamous Machine

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Dual Core 1.7 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce GTX 260/Radeon HD 4870 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7