Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Kapital: Sparks of Revolution (PC)
OkładkaKapital: Sparks of Revolution (PC)

Kapital: Sparks of Revolution PC

City builder z rozbudowanymi elementami symulacji społeczno-ekonomicznej. W Kapital: Sparks of Revolution wcielamy się w zarządcę miasta. Podczas zabawy musimy nie tylko budować i gromadzić dobra, lecz także radzić sobie z napięciami klasowymi.

Strategiczne | ekonomiczne | indie | budowa miasta | dwudziestolecie międzywojenne | początek XX wieku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kapital: Sparks of Revolution Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: Lapovich Team wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Kapital: Sparks of Revolution

Anno 1800

The Settlers 7: Droga do Królestwa

Urban Empire

Kapital: Sparks of Revolution jest city builderem z wyraźnie zarysowanymi elementami symulacji społeczno-ekonomicznej. Produkcja została opracowana przez studio Lapovich Team, a jej wydaniem zajęła się firma 1C Entertainment.

Fabuła

Kapital: Sparks of Revolution zabiera nas w podróż do fikcyjnego XX-wiecznego miasta, które podnosi się z gruzów po długotrwałej i wyniszczającej wojnie. W trakcie rozgrywki wcielamy się w zarządcę tej wzrastającej metropolii, a naszym zadaniem jest przywrócenie jej dawnej świetności. Nie jest to jednak łatwe, gdyż musimy radzić sobie nie tylko z niedostatkiem surowców, lecz również z narastającymi napięciami na tle klasowym.

Mechanika

W Kapital: Sparks of Revolution akcję obserwujemy z lotu ptaka. Na pierwszy rzut oka tytuł nie różni się zbytnio od innych city builderów. Podczas zabawy wznosimy różnorodne konstrukcje – od domów, przez budynki użyteczności publicznej, skończywszy na budowlach przemysłowych – i wytyczamy drogi, wydobywamy surowce oraz produkujemy różnorodne dobra, a także handlujemy nadwyżkami towarów z innymi miastami. Niemniej, miasto byłoby niczym bez zamieszkującej je ludności, toteż musimy należycie o nią zadbać.

Mieszkańcy reprezentują trzy klasy; podczas gdy szlachtę tworzą rodziny wykształconych bogaczy, burżuazja to biznesmeni, którzy swoje majątki zawdzięczają przede wszystkim ciężkiej pracy, z kolei robotnicy są prostymi, biednymi ludźmi. Jako że zasobów nigdy nie mamy tu pod dostatkiem, często musimy decydować, która z klas najpierw otrzyma dostęp do określonych dóbr; mowa nawet o zaspokajaniu ich podstawowych potrzeb, jak jedzenie czy dach nad głową. Konflikty są nie do uniknięcia, a niezadowoleni obywatele zaczynają wychodzić na ulice, protestując, wszczynając zamieszki, a nawet paląc wszystko, co napotkają na swojej drodze. Możemy wtedy próbować przywrócić porządek pokojowo (wprowadzając nowe prawa i regulacje) lub wręcz przeciwnie (wyprowadzając na ulice wojsko).

Kwestie techniczne

Kapital: Sparks of Revolution posiada prostą, lecz przejrzystą, dwuwymiarową grafikę.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Kapital: Sparks of Revolution: 12+

Kapital: Sparks of Revolution Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 370 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7/8/10