Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONE
Okładka JumpJet Rex (XONE)
OkładkaJumpJet Rex (XONE)

JumpJet Rex

Nawiązująca do klasyki gatunku dwuwymiarowa platformówka autorstwa niezależnego studia TreeFortress Games z Kanady. W grze JumpJet Rex wcielamy się w postać sympatycznego dinozaura, który za pomocą najnowszych zdobyczy techniki próbuje ocalić swój gatunek od zagłady.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

JumpJet Rex Premiera

22kwi2015

PC

29kwi2016

XONE

Gry podobne do JumpJet Rex

Never Alone

Electronic Super Joy

Cobalt

JumpJet Rex to wydana na platformie PC i XONE oldskulowa, dwuwymiarowa platformówka, nawiązująca do klasyki gatunku z początków lat 90. i ery dominacji konsol 16-bitowych. Za stworzenie gry odpowiada niewielkie, niezależne studio TreeFortess Games z Kanady, mające na swoim koncie całkiem udany debiut za sprawą casualowej strategii Bardbarian.

Fabuła

Podobnie jak w większości klasycznych platformówek, fabuła gry nie została przesadnie rozbudowana. Podczas zabawy wcielamy się w postać sympatycznego dinozaura, który za pomocą najnowszych zdobyczy techniki, takich jak odrzutowe buty, próbuje ocalić swój gatunek od zagłady.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w grze JumpJet Rex w niczym nie odbiega od standardów gatunku, a podczas zabawy kontrolujemy naszego bohatera, skacząc i torując sobie drogę przez ponad 40 wymagających leveli, wypełnionych zróżnicowanymi pułapkami i czyhającymi na jego życie przeciwnikami. Każdy z poziomów gry możemy oczywiście powtarzać do woli, starając się poprawić osiągnięty wcześniej wynik punktowy.

Naszym podstawowym narzędziem w grze są wspomniane wyżej odrzutowe buty, dzięki którym protagonista może skakać na nieosiągalne normalnie wysokości, jak również – w specjalnym, przyspieszonym trybie – przemieszczać się w poziomie. Jak na rasową platformówkę przystało, w grze nie zabrakło także całej masy sekretnych miejsc oraz znajdziek, dających dość szerokie możliwości personalizacji naszego dinozaura.

Tryby gry

Oprócz klasycznego trybu zabawy dla jednego gracza, w grze JumpJet Rex znajdziemy także opcję lokalnej rozgrywki w trybie multiplayer. Dzięki niej możemy zaś zarówno zaliczać kolejne poziomy we współpracy z innym graczem, jak i rywalizować z nim w kilku wariantach rozgrywki, takich jak deatmatch, „capture the cookie” czy tryb pościgu.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC i XONE JumpJet Rex dość wyraźnie nawiązuje do klasyki gatunku, oferując nie tylko odlskulową oprawę graficzną w stylu znanym z popularnych w latach 90. konsol 16-bitowych, ale także charakterystyczną dla swojej epoki, chiptune’ową ścieżkę dźwiękową.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Klasyfikacja PEGI JumpJet Rex

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

JumpJet Rex Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • 200 MB HDD
  • Windows XP
PC
XONE