Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOSSwitch
Okładka Jumanji: The Curse Returns (AND)
OkładkaJumanji: The Curse Returns (AND)

Jumanji: The Curse Returns

Gra logiczna zainspirowana popularną serią filmów powstałą w 1995 roku. JUMANJI: The Curse Returns opowiada o dżungli przejmującej kontrolę nad miastem, którą musimy powstrzymać w pojedynkę lub ze znajomymi w trybie kooperacji.

Przygodowe | planszowe | elementy logiczne | filmy | sieciowe | indie | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jumanji: The Curse Returns Premiera

1wrz2021

PC

17lis2021

AND iOS

lut2022

Switch

Gry podobne do Jumanji: The Curse Returns

Wingspan

Terraforming Mars

Monopoly

Rekreacyjna gra logiczna zainspirowana popularną serią filmów rozpoczętą w 1995 roku tytułem z Robinem Williamsem w roli głównej. Jumanji: The Curse Returns zostało stworzone przez Marmalade Game Studio Ltd, doświadczone w tworzeniu tego typu prostych gier familijnych.

Fabuła

Historia pojawiająca się w produkcji stanowi otoczkę dla zabawy na planszy Jumanji. Z magicznej gry planszowej wydostała się złowieszcza dżungla, rozrastająca się z czasem i zajmująca stopniowo kolejne fragmenty miasta. Jako gracz/gracze musimy ją powstrzymać, docierając do końca trasy i zamykając Jumanji.

Mechanika

Rozgrywka Jumanji dzieli się zasadniczo na dwa etapy: przesuwanie naszym pionkiem po trasie planszy oraz starcia z przeciwnikami odbywające się na osobnych ekranach. O liczbie miejsc, jakie pokona nasz pionek, decyduje rzut wirtualną kostką. Przechodząc nad niektórymi polami możemy zostać zatrzymani przez pnącza dżungli, trzymające postać w miejscu do czasu, aż się ich nie pozbędziemy. Mogą nam w tym pomóc nasi towarzysze (inni gracze lub AI), dlatego podczas zabawy bardzo ważne jest działanie zespołowe.

W trakcie rozgrywki zbieramy różne przedmioty pozwalające radzić sobie z przeciwnikami. Jeśli trafimy na pole przenoszące nas na ekran walki z oponentami, np. krokodylami czy piraniami, to pokonujemy ich przy użyciu znalezionych cegłówek, desek czy lin. Każda runda ma limit czasowy, po przekroczeniu którego gra się kończy. By wspomóc się w pojedynkach, możemy korzystać ze specjalnych umiejętności i wzmacniaczy. Jeśli dobrze je wybierzemy i zastosujemy w odpowiednim momencie, będziemy w stanie wygrać walkę tylko jednym ruchem. Starcia odbywają się w specjalnych lokacjach, wśród których znajduje się wiele miejsc znanych z filmów, takich jak Shoe Company czy Sir Sav-A-Lot. Część z miejsc zawiera również zagadki logiczne, wymagające pokonania pewnych przeszkód w określony sposób.

Cały czas musimy uważać na zagrożenie ze strony wyjątkowo wrednych małp, sabotujących i spowalniających naszą ekspedycję, oraz łowcy Van Pelta, nieubłaganego w swoim dążeniu do upolowania celu (którym może być każdy z biorących udział w grze).

Tryby gry

W Jumanji: The Curse Returns da się grać w pojedynkę lub w trybie sieciowej kooperacji do czterech osób. Jeśli zdecydujemy się na zabawę samemu, gra automatycznie stworzy 3 pozostałe postacie i będzie nimi sterować automatycznie.

Kwestie techniczne

Gra oferuje bardzo ładną, plastyczną grafikę utrzymaną w nieco bajkowym stylu. Produkcja jest też bogata w kolorowe efekty oświetleniowe i cząsteczkowe.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Klasyfikacja PEGI Jumanji: The Curse Returns

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Jumanji: The Curse Returns Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
Switch
AND
iOS