Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Jekyll & Hyde (2001) (PC)

Jekyll & Hyde (2001) PC

Wciel się w postać znanego z filmowych horrorów Dr Henryego Jekylla, poddaj się mrocznej i tajemniczej historii, która doprowadzi cię do zła odpowiedzialnego za porwanie twojej córki Laury oraz tajemnicy twojej drugiej osobowości – Hyda.

Akcji | książki

PC Windows
Okładka Jekyll & Hyde (2001) (PC)

producent: In Utero

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20lipca2001

19grudnia2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jekyll & Hyde to kolejna po The Devil Inside i Hellboy pozycja, z promowanej przez firmę Cryo serii gier-thillerów. Londyn roku 1800 - Doctor Henry Jekyll, po wydarzeniach związanych z pojawieniem się swojego drugiego ja - „Mr Hyde”, postanawia porzucić swą naukową pracę na temat ludzkiej duszy w nadziei, iż incydent ze zmianą osobowości już nigdy się nie powtórzy. Niestety pewnego dnia jego córka Laura zostaje porwana, a jedyną rzeczą jaką nasz bohater może zrobić, by ją odzyskać jest powrót do najokropniejszego koszmaru z przeszłości - powrót do swojego laboratorium i przemiana w Mr Hyde.

Jekyll & Hyde to zrealizowana z wykorzystaniem nowoczesnej, trójwymiarowej grafiki gra przygodowo-zręcznościowa. Wciągająca historia, wiele ciekawych zagadek do rozwiązania, niesamowite walki, a dla wytrwałych fascynująca walka finałowa w której Dr Jekyll stanie do boju w obronie swojej córki i własnego jestestwa, to podstawowe cechy jakie charakteryzują ten tytuł.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1CD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jekyll & Hyde (2001)

16+

Wymagania sprzętowe Jekyll & Hyde (2001)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Jekyll & Hyde (2001) - recenzja gry
Jekyll & Hyde (2001) - recenzja gry

Recenzja 21 marca 2002, 10:30

W roku pańskim 1890 dr Henry Jekyll dawno już zaprzestał eksperymentowania z właściwościami ludzkiej duszy, zajmując się ordynowaniem w londyńskim szpitalu psychiatrycznym. Pewnego dnia przybywa do niego wraz ze swoją córką Laurie, którą pozostawia pod opieką pielęgniarki, by samemu zająć się pracą w laboratorium. W pewnej chwili do gabinetu doktora wpada przerażona pielęgniarka i łamiącym się głosem opowiada, że Laurie została porwana przez niejakiego Burnwella, który na dodatek wypuścił z cel wszystkich pacjentów. Dzielnemu doktorowi nie pozostaje nic innego jak wziąć inicjatywę we własne ręce i wyruszyć na poszukiwania córki. Zainteresowanym (są tacy?) zdradzę jeszcze, że rzeczony Burnwell, w zamian za życie córki, zażąda od Jekylla, by ten obudził uśpionego w nim samym Hyde’a. W jakim celu? Ciekawych, o ile tacy się znajdą, odsyłam do gry... W każdym razie, jak to subtelnie ujęto w instrukcji “...doktor ponownie uczestniczy w pojedynku pomiędzy Dobrem a Złem”. Jak widać, fabuła gry niezbyt wiele ma wspólnego z książkowym oryginałem. A szkoda...