Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hellboy (2000) (PC)
OkładkaHellboy (2000) (PC)

Hellboy (2000) PC

Gra powstała na podstawie znanego Dark Horse Comics, gdzie Hellboy musi powstrzymać nadciągające nieszczęście. Misje wiodą go przez najbardziej przerażające miejsca, zmuszając do łamania praw czasu.

Akcji | komiksy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hellboy (2000) Premiera PC

7grudnia2000

pudełko PL

17października2001

producent: Cryo Interactive wydawca: Cryo Interactive wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hellboy (2000)

Spider-Man: The Movie

The Hulk

The Devil Inside

Hellboy to postać stworzona przez Mike Mignola, człowieka uważanego za jednego z najzdolniejszych twórców komiksu ostatnich lat. Ten rysunkowy bohater nie jest kolejnym super-chłopaczkiem, ubranym w kolorowy trykocik. To demon z krwi i kości, który sprowadzony przez nazistów na Ziemię pod koniec II Wojny Światowej, miał stać się ich swoistą „Wunder Waffe”. Na szczęście dla niego samego (a na pewno dla świata), coś panom w czarnych mundurach nie wyszło i nasz pupilek, zamiast u nich, wylądował w angielskim kościółku. Poprawni politycznie Brytyjczycy wychowali go „jak swego”, i widząc drzemiący w nim potencjał, wyszkolili na agenta w służbie BPRD (po naszemu: Biura Badań Paranormalnych i Obrony). Jako specjalista od zjawisk paranormalnych, staje on przed najniebezpieczniejszymi misjami, oko w oko z czającym się złem.

Fabuła „Hellboy” toczy się w takim właśnie klimacie. Autorzy postanowili umieścić akcję na początku lat 60-tych, w jakimś tajemniczym dla amerykańskiego nastolatka państwie. Wybór padł na Czechosłowację. Tam, wraz z partnerką, nasz bohater wyrusza na misję ratunkową w poszukiwaniu zaginionego agenta BPRD. Jak zwykle w takich sytuacjach bywa, trafiamy z deszczu pod rynnę. Zamknięci w opanowanym przez siły ciemności szpitalu psychiatrycznym, jesteśmy zmuszeni walczyć o swoje i przyjaciół życie, jak również stawić czoła szalonemu Ablowi. Poznał on 666 lat temu smak porażki i po raz kolejny zamierza uczynić z naszego świata spiżarnię dla armii demonów – tytułowych „psów nocy”.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 131 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hellboy (2000)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Hellboy (2000) Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D