Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hellboy (2000) (PC)

Hellboy (2000) PC

Gra powstała na podstawie znanego Dark Horse Comics, gdzie Hellboy musi powstrzymać nadciągające nieszczęście. Misje wiodą go przez najbardziej przerażające miejsca, zmuszając do łamania praw czasu.

Akcji | komiksy

PC Windows
Okładka Hellboy (2000) (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7grudnia2000

17października2001

pudełko PL

Hellboy to postać stworzona przez Mike Mignola, człowieka uważanego za jednego z najzdolniejszych twórców komiksu ostatnich lat. Ten rysunkowy bohater nie jest kolejnym super-chłopaczkiem, ubranym w kolorowy trykocik. To demon z krwi i kości, który sprowadzony przez nazistów na Ziemię pod koniec II Wojny Światowej, miał stać się ich swoistą „Wunder Waffe”. Na szczęście dla niego samego (a na pewno dla świata), coś panom w czarnych mundurach nie wyszło i nasz pupilek, zamiast u nich, wylądował w angielskim kościółku. Poprawni politycznie Brytyjczycy wychowali go „jak swego”, i widząc drzemiący w nim potencjał, wyszkolili na agenta w służbie BPRD (po naszemu: Biura Badań Paranormalnych i Obrony). Jako specjalista od zjawisk paranormalnych, staje on przed najniebezpieczniejszymi misjami, oko w oko z czającym się złem.

Fabuła „Hellboy” toczy się w takim właśnie klimacie. Autorzy postanowili umieścić akcję na początku lat 60-tych, w jakimś tajemniczym dla amerykańskiego nastolatka państwie. Wybór padł na Czechosłowację. Tam, wraz z partnerką, nasz bohater wyrusza na misję ratunkową w poszukiwaniu zaginionego agenta BPRD. Jak zwykle w takich sytuacjach bywa, trafiamy z deszczu pod rynnę. Zamknięci w opanowanym przez siły ciemności szpitalu psychiatrycznym, jesteśmy zmuszeni walczyć o swoje i przyjaciół życie, jak również stawić czoła szalonemu Ablowi. Poznał on 666 lat temu smak porażki i po raz kolejny zamierza uczynić z naszego świata spiżarnię dla armii demonów – tytułowych „psów nocy”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 130 głosów czytelników.

Gry podobne do Hellboy (2000)

Klasyfikacja PEGI Hellboy (2000)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Hellboy (2000)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Hellboy (2000) - przed premierą
Hellboy (2000) - przed premierą

Przed premierą 3 kwietnia 2001, 12:58

Nie będę się jednak więcej rozwodził nad zauważonymi błędami. Należy pamiętać, że była to wczesna wersja, która miała prawo zawierać sporo niedoróbek. Zresztą bardziej przypominała beta-test niż finalną produkcję i była zbyt krótka, aby wyciągać pochopne wnioski.