Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Ittle Dew 2+ (Switch)

Ittle Dew 2+ Switch

Port gry Ittle Dew 2 z 2016 roku przeznaczony na konsolę Nintendo Switch. Ittle Dew 2+ oferuje bardziej dopracowaną rozgrywkę, poszerzoną o kilka dodatkowych atrakcji, ale w gruncie rzeczy jest to praktycznie ta sama produkcja co oryginał.

Akcji | elementy RPG | elementy logiczne | indie

Nintendo Switch
Okładka Ittle Dew 2+ (Switch)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

14listopada2017

14listopada2017

Nintendo eShop

Ittle Dew 2+ to specjalna wersja gry Ittle Dew 2, wydanej w 2016 roku na Xboksie One, PlayStation 4 i PC-tach. Tytuł w wersji na platformę Switch jest właściwie tym samym, co oryginał, choć studio Ludosity poszerzyło nieco jego zawartość i wyeliminowało znane błędy. Naturalnie gra wykorzystuje możliwości oferowane przez sprzęt Nintendo i pozwala na zabawę w trybie stacjonarnym ze zwiększoną rozdzielczością i mobilnym w 720p. Podobnie jak w przypadku oryginału, tak i tym razem stroną wydawniczą zajęła się firma Nicalis, znana z takich gier jak The Binding of Isaac: Rebirth, Cave Story czy też Grinsia.

Fabuła

W Ittle Dew 2+ poznajemy dalsze przygody awanturniczki Ittle i jej towarzysza Tippsiego, którzy rozbili się na kolejnej wyspie, pełnej tajemnic i dziwnych istot. Dzięki magicznej mapie będziemy musieli odnaleźć osiem fragmentów tratwy, która umożliwi ucieczkę z tego miejsca.

Mechanika

Tytuł jest połączeniem elementów zaczerpniętych z przygodówek i gier zręcznościowych. Z jednej strony Ittle Dew 2+ jest nastawione na akcję i walkę z napotykanymi wrogami. Podczas starć musimy unikać ciosów, biegając i turlając się po ziemi oraz atakując w odpowiedniej chwili. Z drugiej, co jakiś czas stajemy przed zagadkami logicznymi, które musimy rozwiązać, by przedostać się dalej. Często wymagają one odnalezienia odpowiedniego przedmiotu i umieszczenia go w konkretnym miejscu. Wszystko to uzupełnione jest przez możliwość ulepszania przedmiotów. Podczas przygody trafimy na plażę, pobiegamy po łące, zwiedzimy piwnicę i nie tylko. Co ciekawe, do pierwszych siedmiu z ośmiu poziomów otrzymujemy dostęp już na starcie i tylko od nas zależy, gdzie udamy się najpierw.

Kwestie techniczne

Ittle Dew 2+ na Switch – podobnie jak część pierwsza – zostało stworzone w kolorowym, kreskówkowym stylu, a akcja obserwowana jest w rzucie izometrycznym z kamery umieszczonej nad planszą. Całości dopełnia zróżnicowana ścieżka dźwiękowa, oddająca klimat poszczególnych lokacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ittle Dew 2+

odpowiednia dla każdego wieku