Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Inspector Gadget: Mad Robots Invasion (PS2)

Inspector Gadget: Mad Robots Invasion PS2

Zwariowana zręcznościówka, w której wcielamy się oczywiście w postać tytułowego inspektora. Główny bohater wykorzystuje różnorakie wynalazki, tak aby uratować swych przyjaciół oraz powstrzymać doktora Pazura.

Akcji | seriale animowane | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Inspector Gadget: Mad Robots Invasion (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

23maja2003

Inspector Gadget: Mad Robots Invasion jest niezbyt skomplikowaną zręcznościówką, stworzoną w głównej mierze z myślą o młodszych użytkownikach konsoli PlayStation 2. W trakcie zabawy wcielamy się oczywiście w tytułowego inspektora, postaci cieszącej się bardzo dużą popularnością szczególnie w latach osiemdziesiatych i dziewięćdziesiątych XX wieku. Warto jednocześnie dodać, iż Inspektor Gadżet może liczyć na swoich pomocników. Są to między innymi Penny, Brain czy Quimby. Po drugiej stronie barykady stoi natomiast również znany miłośnikom przygód inspektora Doktor Pazur, pragnący oczywiście zawładnąć nad światem. Opisywana zręcznościówka wydana została przez firmę LSP, znaną również dzięki takim produkcjom jak CT Special Forces, czy Sitting Ducks. Przedstawiana gra ukazała się wyłącznie na konsolę firmy Sony.

Zgodnie z tym co sugeruje tytuł opisywanej gry, inspektor musi powstrzymać inwazję dowodzonych przez Doktora Pazura robotów. Istoty te obdarzone zostały sztuczną inteligencją, a także bardzo ciężko jest się ich pozbyć. Doktor Pazur porwał też przyjaciół inspektora, których należy oczywiście uratować. Fabuła w trakcie właściwej zabawy nie odgrywa jednak dużej roli, a to dlatego, iż Mad Robots Invasion jest bardzo prostą zręcznościówką, nie wymagającą dużego zaangażowania ze strony grającego. Do rozegrania jest kilkanaście zróżnicowanych etapów. W trakcie trwania śledztwa Inspektor odwiedza pięć głównych lokacji. Są to między innymi Hawaje, Wielka Brytania, czy Meksyk. W pozytywny sposób wpływa to oczywiście na zróżnicowanie map.

Do likwidacji przeciwników wykorzystujemy różnorakie gadżety. W początkowej fazie zabawy mamy ich niewiele, lecz z czasem pojawiają się kolejne wynalazki. Gracz musi także rozwiązywać bardzo proste zagadki, które nie powinny stanowić dużego wyzwania. Co jakiś czas wpada się także na silniejszych bossów. W sumie do pokonania jest pięciu takich przeciwników. Oprawa wizualna gry, pomimo zastosowania trójwymiarowego otoczenia, prezentuje się stosunkowo kiepsko. Otoczenie jest ubogie w detale, a postać tytułowego bohatera słabo animowana.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Inspector Gadget: Mad Robots Invasion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.