Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2PS1GCN
Okładka Donald Duck: Goin' Quackers (PC)

Szalone przygody Kaczora Donalda

Donald Duck: Goin' Quackers | Donald Duck: Quack Attack

Wciel się w znaną postać kaczora Donalda, który musi wyruszyć w niebezpieczną podróż przez cztery krainy, aby uratować Daisy porwaną przez złego czarnoksiężnika.

Zręcznościowe | seriale animowane | platformówki 3D | komiksy

Okładka Donald Duck: Goin' Quackers (PC)

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: CD Projekt S.A.

data premiery gry:

2gru2000

PC

15gru2000

PS1

19gru2000

PS2

26mar2002

GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Donald Duck: Quack Attack (w Polsce gra znana jest pod tytułem Szalone przygody Kaczora Donalda) to wyjątkowo prosta w obsłudze zręcznościówka, stworzona w głównej mierze z myślą o najmłodszych posiadaczach konsol i komputerów PC. Tytuł wyprodukowało francuskie studio Ubisoft. Wydana w 2000 roku gra w zamierzeniach deweloperów była hołdem złożonym Carlowi Barksowi, legendarnemu komiksowemu rysownikowi i scenarzyście, który przez wiele dekad pracował nad disnejowskim historiami rysunkowymi z Kaczorem Donaldem. Twórca był ojcem wielu znanych postaci towarzyszących Donaldowi, a także pomysłodawcą Kaczogrodu, rodzinnego miasta bohatera oraz jego licznych charakterystycznych lokacji, takich jak skarbiec wujka Sknerusa. Wszystkie te elementy okazał się niezwykle popularne i do dziś występują w popularnych filmach i serialach animowanych.

Fabuła

Zaprezentowany przez producentów wątek fabularny nie jest zbyt rozbudowany, aczkolwiek w przypadku tego typu produkcji nie odgrywa zazwyczaj istotnej roli. Kaczor Donald tym razem wyrusza na ratunek lokalnej fotoreporterce o imieniu Daisy. Została ona porwana przez złego czarnoksiężnika Merloka. Jak można się domyślić, główny bohater będzie musiał pokonać kilkanaście zróżnicowanych obszarów, zanim będzie mógł stoczyć ostateczny pojedynek ze wspomnianym magiem.

Mechanika

Donald Duck: Quack Attack jest prostą trójwymiarową platformówką inspirowaną serią Crash Bandicoot. Producenci przygotowali w sumie cztery zróżnicowane krainy, które podzielono na 24 odrębne poziomy. Co więcej, pod koniec każdego z tych światów tytułowy bohater będzie musiał stoczyć stosunkowo wymagający pojedynek z bossem.

Podczas zabawy wraz z Donaldem eksplorujemy kolejne plansze, likwidując przy tym napotykane potwory. Do dyspozycji gracza oddano bogaty wachlarz ciosów, dzięki którym można w miarę szybko pozbyć się podsyłanych przez Merloka przeciwników. Główny bohater musi również zbierać różnorakie przedmioty, wskakiwać na wyższe platformy, czy też brać udział w niezbyt wymagających mini grach.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna Donald Duck: Quack Attack pod względem czysto technicznym wypada dość przeciętnie, należy bowiem mieć na uwadze fakt, iż gra ukazał się równocześnie na kilku niezbyt wydajnych platformach sprzętowych, takich jak PlayStation oraz Nintendo 64. Jak na klasyczną platformówkę przystało, tytuł ten może się natomiast poszczycić wyjątkowo zróżnicowanym otoczeniem. Na uwagę zasługuje także szczegółowa animacja zachowań tytułowego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Gry podobne do Szalone przygody Kaczora Donalda

Klasyfikacja PEGI Szalone przygody Kaczora Donalda

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Donald Duck: Quack Attack

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Sony PlayStation 1

Sony PlayStation 1

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium II 266 MHz
 • 64 MB RAM
 • karta grafiki 8 MB lub lepsza
 • Windows 95/98/ME/2000/XP
PS2
GCN
PS1
PC