Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSSwitchPC
Okładka Inmost (iOS)

Inmost

Platformówka z elementami gry przygodowej, w której śledzimy losy trójki postaci – rycerza oddanego siłom ciemności, istoty karmiącej się bólem i osamotnionej dziewczynki.

Akcji | fantasy | platformówki | 2D | elementy przygodowe | indie | side-scroll

Okładka Inmost (iOS)

data premiery gry:

11paź2019

iOS

Inmost jest wzbogaconą o elementy przygodówki grą platformową, opracowaną przez niezależne studio Hidden Layer Games; mowa o dwuosobowym zespole, którego siedziba mieści się na Litwie. Wydaniem tej produkcji zajęła się natomiast firma Chucklefish.

Fabuła

Inmost opowiada o trójce postaci – rycerzu oddanym siłom ciemności, istocie karmiącej się bólem oraz osamotnionej dziewczynce. Ich losy wzajemnie się przeplatają, tworząc mroczną historię toczącą się na przestrzeni dwóch światów.

Mechanika

W Inmost akcję obserwujemy z boku. W trakcie zabawy przemierzamy posępne lokacje, z których część osadzono w starym, ponurym zamczysku. Eksplorację urozmaicają nie tylko sekretne przejścia czekające na odkrycie oraz zagadki środowiskowe do rozwiązania, lecz także śmiertelnie niebezpieczne pułapki i przeciwnicy rodem z koszmarów. W zależności od tego, w którego bohatera wcielamy się w danym momencie, musimy unikać konfrontacji z tymi ostatnimi, zwabiać ich wprost w zastawione sidła bądź jako rycerz – stawiać im czoła, robiąc użytek z broni białej.

Kwestie techniczne

Inmost posiada dwuwymiarową grafikę wykonaną w technice pixel art. Całość została utrzymana w mrocznej stylistyce, co osiągnięto tak poprzez posępne projekty lokacji oraz upodobnienie przeciwników do cieni, jak i oszczędną kolorystykę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Inmost

Wymagania wiekowe Inmost

12+

Wymagania sprzętowe Inmost

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 4, 512 MB RAM, karta grafiki 512 MB Radeon HD 5670 lub lepsza, Windows 7

PC
Switch
iOS