Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCXONEPS4Switch
Okładka Inertial Drift (PC)

Inertial Drift

Gra wyścigowa poświęcona tytułowej dyscyplinie samochodowej. W odróżnieniu od innych tego typu produkcji, w Inertial Drift samochód kontrolujemy przy użyciu dwóch gałek analogowych – jedna służy do skręcania, natomiast druga pozwala „zarzucać” tył auta w danym kierunku.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Inertial Drift (PC)

data premiery gry:

maj2020

PC PS4 XONE Switch

Inertial Drift jest grą wyścigową poświęconą tytułowej dyscyplinie samochodowej, polegającej na pokonywaniu zakrętów w kontrolowanych poślizgach. Produkcja została opracowana przez niezależny zespół Level 91 Entertainment, natomiast jej wydaniem zajęła się firma pQube.

Mechanika

W Inertial Drift bierzemy udział w widowiskowych wyścigach jeden na jednego. W ich trakcie liczy się nie tylko to, komu uda się przekroczyć linię mety na pierwszym miejscu, lecz także to, w jakim stylu pokonamy dany tor. Trasy, których jest dwadzieścia (mowa między innymi o rozświetlonych blaskiem neonów ulicach miasta czy malowniczych drogach górskich), są wyjątkowo kręte, co zachęca do driftowania oraz łączenia poślizgów w efektowne i długie kombinacje (polegające na płynnym przechodzeniu od jednego poślizgu do drugiego).

W odróżnieniu od innych gier wyścigowych, samochód kontrolujemy tutaj nie przy użyciu jednej, lecz dwóch gałek analogowych pada; podczas gdy lewa odpowiada za skręcanie, drugą driftujemy, „zarzucając” tył auta w danym kierunku. Pomimo że model jazdy jest zręcznościowy, każdy z szesnastu samochodów (choć nie posiadają one licencji, wzorowano je na prawdziwych modelach) prowadzi się nieco inaczej; dodatkowo przed rozpoczęciem zmagań wybieramy jednego z kierowców cechujących się indywidualnym stylem jazdy.

Tryby gry

W Inertial Drift można grać w pojedynkę lub w trybie multiplayer na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Inertial Drift wykonano w technice cel-shading. Grę utrzymano przy tym w charakterystycznej, retro-futurystycznej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Inertial Drift

Wymagania wiekowe Inertial Drift

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4
XONE
Switch