Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPC
Okładka Incredible Mandy (Switch)

Incredible Mandy

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w chłopca przemierzającego krainę snu, gdzie szuka utraconych wspomnień należących do niego i jego siostry – Mandy.

Przygodowe | TPP | fantasy | platformówki 3D | indie | przygodowe gry akcji

Okładka Incredible Mandy (Switch)

producent: Dotoyou Games

data premiery gry:

27lis2018

PC

7lis2019

Switch

Incredible Mandy to przygodowa gra akcji opracowana przez niezależne studio Dotoyou Games. Produkcja jest debiutanckim projektem tego chińskiego zespołu.

Fabuła

Historia opowiedziana w Incredible Mandy koncentruje się na rodzeństwie. Po tym, jak Mandy i jej brata spotkał tragiczny wypadek, dziewczyna szuka utraconych wspomnień w krainie snu, jednocześnie próbując przezwyciężyć swoje lęki. Gracze wcielają się w jej starszego brata, który w wyniku wypadku stracił prawą dłoń; podążając w ślad za siostrą, protagonista przemierza pełne sekretów, fantastyczne miejsca i stawia czoła czyhającym tam zagrożeniom.

Mechanika

W Incredible Mandy akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Nadrzędnym elementem rozgrywki jest eksploracja lokacji; w toku zmagań trafiamy między innymi na malownicze wybrzeże, do głębokiego kanionu, w wysokie góry czy wreszcie do klaustrofobicznych korytarzy. Heros potrafi nie tylko skakać, lecz także wspinać się na elementy otoczenia, dzięki czemu może omijać pułapki i przeszkody oraz dostawać się do trudno dostępnych miejsc.

Poza tym ważną rolę odgrywa tu rozwiązywanie zagadek polegających przede wszystkim na manipulacji elementami otoczenia; w ich trakcie protagonista musi twórczo wykorzystywać miecz znany jako Excalibur of Light, przyzywany przez magiczny zamiennik utraconej dłoni. Oczywiście owa broń służy mu również do walki z przeciwnikami; każdy z nich strzeże dostępu do wspomnień rodzeństwa i symbolizuje ich konkretne obawy. Starcia z oponentami toczą się w czasie rzeczywistym, a kluczem do sukcesu jest nie tylko unikanie ataków wyprowadzanych przez adwersarzy, lecz także uważna obserwacja ich zachowań w poszukiwaniu ich słabych punktów.

Kwestie techniczne

Incredible Mandy posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce i okraszoną bogatą kolorystyką. W zmaganiach towarzyszy nam klimatyczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Incredible Mandy

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Incredible Mandy

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-2310 2.9 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti / Radeon HD 6950 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8/10

PC
Switch