Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Imagine Teacher (NDS)
OkładkaImagine Teacher (NDS)

Imagine Teacher NDS

Produkt z serii Imagine, w którym wcielamy się w postać nauczyciela w lokalnym liceum. Uważnie obserwujemy zachowania uczniów oraz dbamy o prawidłowy proces nauczania.

Logiczne | edukacyjne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Imagine Teacher Premiera NDS

12sierpnia2008

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kolejna gra z promowanej przez Ubisoft serii Imagine, reprezentowanej przez takie tytuły jak Animal Doctor czy Figure Skater. Tym razem gracz staje przed możliwością objęcia posady nauczyciela w jednym z lokalnych liceów. Imagine Teacher opracowano wyłącznie z myślą o użytkownikach konsoli Nintendo DS.

Gracz może w trakcie gry nauczać kilku różnych przedmiotów. Uczniowie nabywają wiedzę między innymi w zakresie języka angielskiego, matematyki, biologii, geografii, historii, muzyki czy plastyki. Za każdym razem uczestniczy się w prostych mini-grach. W zależności od wybranego przedmiotu, mogą one zmuszać gracza do wykazania się zręcznością czy umiejętnością logicznego kojarzenia faktów.

Bardzo duży nacisk położono na konieczność wchodzenia w interakcje z uczniami oraz obserwacji ich zachowań. Gracz musi dokonywać zmian w procesie nauczania w zależności od ich reakcji, odnotowywać stopień ich pracowitości czy ustalać ich cechy charakteru. Ważne jest również zachowanie odpowiedniej dyscypliny. Karcić należy więc niemile widziane zachowania, jak chociażby prowadzenia rozmów na lekcji. W miarę postępów w zabawie samopoczucie uczniów poprawia się, a do prowadzonej przez gracza klasy zgłaszają się nowi ochotnicy. Co ciekawe, oprócz uczniów w grze przewijają się także inni nauczyciele, kuratorzy oraz rodzice. Z osobami tymi można w dowolnej chwili porozmawiać.

Jedną z dodatkowych atrakcji jest konieczność przygotowywania klas pod kątem występów z okazji różnego rodzaju świąt. Gracz może się ponadto zajmować wzbogacaniem szkoły nowymi przedmiotami, kupowanymi w specjalnie wyznaczonym do tego celu sklepie. Ostatecznym celem w grze jest zaś objęcie posady dyrektora, uzyskując w ten sposób dostęp do nowych możliwości rozbudowy liceum.

Oprócz głównego trybu dla pojedynczego gracza nie zabrakło także dość uproszczonego multiplayera, opierającego się wyłącznie na przystępowaniu do wspólnych mini-gier. Co ciekawe, do zabawy wymagany jest pojedynczy egzemplarz gry. Wizualnie Imagine Teacher prezentuje się na zbliżonym poziomie do innych tytułów z tej serii. Na ekranie widoczne są zabawnie wykonane postaci. Warto zauważyć, iż dysponuje się trójwymiarowym podglądem zarówno na budynek szkoły, jak i klasę, w której przeprowadzane są kolejne lekcje.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Klasyfikacja PEGI Imagine Teacher

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.