Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka IL-2 Sturmovik: Battle of Normandy (PC)
OkładkaIL-2 Sturmovik: Battle of Normandy (PC)

IL-2 Sturmovik: Battle of Normandy PC

Kolejna odsłona cyklu symulatorów lotniczych IL-2 Sturmovik, odtwarzającego wydarzenia drugiej wojny światowej. W Battle of Normandy otrzymujemy obszerną listę samolotów, wielką mapę oraz kilka usprawnień silnika graficznego. Gra została opracowana przez firmę 777 Studios.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty | kooperacja | historyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

IL-2 Sturmovik: Battle of Normandy Premiera PC

wrzesień2022

producent: 777 Studios wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do IL-2 Sturmovik: Battle of Normandy

War Thunder

Il-2 Sturmovik: Bitwa o Stalingrad

DCS WWII: Europe 1944

IL-2 Sturmovik: Battle of Normandy to kolejna odsłona serii symulatorów lotniczych osadzonej w realiach drugiej wojny światowej. Tym razem produkcja skupia się na słynnej inwazji na francuski region Normandii, która miała miejsce w lecie 1944 roku. Tytuł oferuje obszerną listę samolotów, którymi możemy latać, wiernie odwzorowaną mapę konfliktu, a także szereg poprawek w warstwie technicznej względem poprzednich odsłon. Za jego stworzenie odpowiadają deweloperzy z 777 Studios, od lat konsekwentnie rozwijający omawiany cykl. Wydawcą ponownie jest firma 1C.

Fabuła

Inwazja na okupowaną przez Niemców Normandię rozpoczęła się 6 czerwca 1944 roku i była jednym z przełomowych momentów drugiej wojny światowej. Dzięki skutecznej ofensywie Aliantom udało się wyzwolić Paryż, a następnie przeprowadzić atak na niemiecką granicę. W walkach w tym teatrze wojennym brały udział wszystkie rodzaje wojsk - w tym lotnictwo, które jak przez całą II wojnę światową, odgrywało bardzo ważną rolę.

Mechanika

IL-2 Sturmovik: Battle of Normandy jest klasycznym symulatorem lotniczym, w którym mamy możliwość latania licznymi samolotami z czasów drugiej wojny światowej. Na liście znalazły się takie modele jak: P-51B/C, P-47D „Razorback”, Typhoon Mk.Ib, Mosquito F.B. Mk.VI, Spifire Mk.XIV, Bf 109 G-6 „Late”, Fw 190 A-6, Ju 88 C-6a, Me 410 i Ar 234. Kilka innych maszyn – C-47 Dakota, B-26 Marauder oraz V-1 Buzz Bomb – pojawia się także w roli przeciwników.

Akcja rozgrywa się na sporej mapie obejmującej dużą część Normandii, południowej Anglii oraz francuskiego regionu Calais. Warto przy tym odnotować, że twórcy przygotowali dwa warianty lokacji: przed i po inwazji. Na polu walki poza samolotami zobaczymy również liczne naziemne maszyny wojenne, okręty, a także bunkry i wojska piechoty. Dzięki temu wirtualna bitwa o Normandię powinna stanowić wyzwanie adekwatne do swojego historycznego odpowiednika.

Tryby gry

W IL-2 Sturmovik: Battle of Normandy możemy grać samotnie albo z innymi. Produkcja oferuje tryb single player, kampanię fabularną (skupiającą się na konkretnym momencie bitwy) oraz moduł kariery przedstawiający wydarzenia z czasów przygotowań do inwazji na Normandię, aż po pokłosie tzw. D-Day, czyli dnia lądowania, który rozpoczął ofensywę.

Battle of Normandy zawiera także kilka trybów sieciowych, przy czym twórcy zadbali zarówno o coś dla fanów rywalizowania z innymi, jak i zawartość, która ucieszy miłośników kooperacji (można np. pilotować wspólnie jeden samolot). Dodatkowo tytuł wspiera także misje tworzone przez użytkowników.

Kwestie techniczne

IL-2 Sturmovik: Battle of Normandy zostało stworzone w oparciu o zmodyfikowany silnik Digital Warfare Engine. Twórcy dokonali kilku poprawek w technice renderowania, dzięki któremu produkcja prezentuje się realistyczniej niż którakolwiek z wcześniejszych części tego cyklu. Mamy tu realistycznie odtworzone modele samolotów i pojazdów naziemnych, a także efektownie prezentujące się otoczenie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe IL-2 Sturmovik: Battle of Normandy: 12+