Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360XONEPCSwitchWP
Okładka I, Zombie (X360)

I, Zombie

Gra logiczno-zręcznościowa, wyprodukowana przez polskie studio Awesome Games. Gracz kieruje poczynaniami żywego trupa, a jego zadaniem jest przemienić napotkanych ludzi w zombie i unikać zabicia przez żołnierzy.

Logiczne | zombie | 2D | elementy zręcznościowe | polskie

Okładka I, Zombie (X360)

data premiery gry:

16gru2011

PC X360

25cze2013

WP

31sie2016

XONE

8mar2018

Switch

Wydana na platformie PC, Switch itd. gra I, Zombie to druga, po Avatar Fantasy RPG, gra w dorobku polskiego studia Awesome Games. Tym razem Marcin Draszczuk i Andrzej Pasiński postanowili dać graczom okazję rozprzestrzenienia epidemii zombie w wirtualnym świecie. Przyjemność ta udostępniona została pierwotnie użytkownikom popularnych pecetów i Xboksów 360, lecz w kolejnych latach produkcja trafiła także na urządzenia mobilne oraz (w nieco odświeżonej wersji) na kolejną generację konsol firmy Microsoft.

Mechanika

Gra posiada jedynie strzępy fabuły i wbrew tytułowi nie ma nic wspólnego z powieścią I, Zombie, której autorem jest Hugh Howey. Gracz wciela się w rolę żywego trupa, a jego celem jest rozprzestrzenienie epidemii zombie wśród mieszkańców wirtualnego miasteczka. Zadanie komplikują żołnierze, którzy strzegą ludzi i próbują wytępić nieumarłych.

Rozgrywka opiera się na niezwykle prostych zasadach. Gracz kieruje poczynaniami pierwszego zombie. Na każdej z plansz musi zarazić epidemią wszystkich ludzi, uważając jednocześnie, by nie zostać zabitym. Zainfekowani dołączają do głównego bohatera, tworząc stado, co pozwala atakować również uzbrojonych żołnierzy. Zabawa toczy się na niewielkich rozmiarów planszach, przedstawiających wirtualne miasteczko. Wraz z postępami w rozgrywce rośnie poziom trudności, co przekłada się m.in. na przeszkody terenowe (domy, skrzynie, mury itp.) oraz liczbę żołnierzy, strzegących mieszkańców.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna I, Zombie na platformie PC, Switch itd. dość wyraźnie wskazuje na niskobudżetowy charakter produkcji. Twórcy gry sięgnęli po prostą, choć estetycznie wykonaną grafikę 2D w kreskówkowym stylu, zaś całości wrażeń dopełnia stonowany podkład dźwiękowy. W porównaniu z pierwotną wersją gry z 2011 roku, udostępniona 5 lat później wersja na konsolę Xbox One oferuje podrasowaną szatę graficzną, wzbogaconą dodatkowymi efektami wizualnymi, przez co prezentuje się znacznie lepiej niż w oryginale.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe I, Zombie

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe I, Zombie

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

PC
X360
WP
XONE
Switch