Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hunting Unlimited 2009 (PC)
OkładkaHunting Unlimited 2009 (PC)

Hunting Unlimited 2009 PC

Kolejna odsłona popularnej serii gier łowieckich. Przystępujemy do pasjonujących polowań, przemierzając lasy Ameryki Północnej oraz afrykańskie stepy. Polujemy na siedemnaście różnych gatunków zwierząt, m.in. na jelenie i lwy górskie.

Akcji | łowiectwo

Hunting Unlimited 2009 Premiera PC

30lipca2008

producent: SCS Software wydawca: ValuSoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hunting Unlimited 2009 jest kolejną odsłoną popularnej serii gier łowieckich. Produkt ten stanowi konkurencję dla tytułów sprzedawanych pod wspólną marką Cabela’s. Edycja 2009 nie wnosi znaczących zmian w stosunku do swojego poprzednika, oferując za to wiele drobnych usprawnień.

W omawianej odsłonie cyklu gracz może zapolować na siedemnaście różnych gatunków zwierząt. Mowa tu między innymi o jeleniach, lwach górskich oraz sarnach. Sporą ciekawostką jest to, że po raz pierwszy w historii serii dodano możliwość upolowania szarego wilka. Zmagania prowadzi się głównie w lasach Ameryki Północnej, choć nie zabrakło także kilku plansz zlokalizowanych na Czarnym Kontynencie.

Do dyspozycji gracza oddano bardzo szeroki wachlarz trybów rozgrywki. Z myślą o początkujących myśliwych przygotowano Target Range, czyli profesjonalną strzelnicę, pozwalającą na zapoznanie się z obsługą dostępnych broni. Tryb o nazwie Free Hunt zakłada możliwość wybrania się na zwykłe polowanie, bez konieczności sprostania odgórnie ustalonym celom. Nie zabrakło także prostego w obsłudze edytora poziomów. Zdecydowanie najciekawiej prezentują się jednak pojedyncze wyzwania, których do zaliczenia jest ponad 80. Za każdym razem należy postępować zgodnie z wyświetlonymi wskazówkami, próbując upolować określony okaz w wyznaczonym limicie czasowym czy wykazać się ponadprzeciętną celnością.

Przed przystąpieniem do polowania dokonuje się doboru ekwipunku myśliwego. W przypadku wyposażenia dodatkowego można zdecydować się między innymi na różnego rodzaju przynęty. Jeśli zaś chodzi o bronie, gracz może wybierać pomiędzy pistoletami, łukami, kuszami, shotgunami czy karabinami snajperskimi. Umiejętne używanie dostępnych giwer odgrywa niezwykle ważną rolę, gdyż niejednokrotnie staje się oko w oko z drapieżnikami. Chwila nieuwagi wiąże się więc nie tylko z przegraną, ale i śmiercią sterowanej postaci.

Hunting Unlimited 2009 cechuje się poprawioną oprawą audiowizualną w stosunku do swojego poprzednika, zwłaszcza w kwestii szczegółowości otoczenia. Producent udoskonalił także skrypty SI napotykanych zwierząt, w wyniku czego upolowanie ich może teraz stanowić większe wyzwanie.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hunting Unlimited 2009

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Hunting Unlimited 2009 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 6200 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista