Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PSPPS2
Okładka Cabela's African Safari (PC)

Cabela's African Safari

Cabela's African Safari to kolejna pozycja w niezwykle popularnym cyklu, traktującym o szeroko pojętym wirtualnym łowiectwie. Tytuł został przygotowany w ramach współpracy studia developerskiego z amerykańskim koncernem, zajmującym się od lat sześćdziesiątych XX w.

Akcji | łowiectwo

Okładka Cabela's African Safari (PC)

data premiery gry:

17paź2006

PC PS2 PSP

21lis2006

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cabela's African Safari to kolejna pozycja w niezwykle popularnym cyklu, traktującym o szeroko pojętym wirtualnym łowiectwie. Tytuł został przygotowany w ramach współpracy studia developerskiego z amerykańskim koncernem, zajmującym się od lat sześćdziesiątych XX w. produkcją akcesoriów niezbędnych to aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Tym razem posiadacze komputerów osobistych klasy PC oraz konsol Xbox 360, PlayStation Portable i PlayStation 2 otrzymują okazję do wzięcia udziału w ekscytującej przygodzie w rejonie rzeki Zambezi (południowo-wschodnia Afryka).

Użytkownik sam decyduje o charakterze wyprawy i czasie jej trwania (siedem, dziesięć lub czternaście dni). W trakcie niebezpiecznych eskapad napotyka się na trzydzieści egzotycznych gatunków zwierząt, jak chociażby lew, antylopa zwyczajna lub jej kuzyn z rodziny krętorogich. Novum stanowi możliwość przeczesania rejonów wyżynnych i okolic wodospadów, w celu zapolowania na niezwykłe afrykańskie ptactwo. Oczywiście łowy nie są jednolite – nierzadko, aby zdobyć wspaniały okaz, należy go najpierw wyśledzić, zastawić nań sidła czy skradać się w zaroślach. Ten podział doskonale przekłada się na poszczególne moduły zabawy. Ponadto sukcesywne zaliczanie konkretnych etapów gry pozwala na odblokowanie pięciu rozbudowanych poziomów, polegających na tropieniu zwierzyny.

Rozległe afrykańskie obszary przemierza się wykorzystując rozmaite środki transportu, wliczając w to samochód terenowy czy helikopter. W ręce użytkownika oddano też rozbudowany wachlarz broni palnej (sztucery, strzelby etc.). Pamiętać powinno się, aby właściwy sprzęt dobrać do odpowiedniej zwierzyny. Rzecz jasna zamierzając się na słonia wybiera się zupełnie inny kaliber niż w przypadku gazeli. W razie jakichkolwiek problemów radą służą wirtualni pomocnicy, od których niejednokrotnie można dowiedzieć się o aktualnym miejscu przebywania przyszłego trofeum.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cabela's African Safari

12+

Wymagania sprzętowe Cabela's African Safari

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PC
PS2
X360
PSP