Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDXONESwitchiOSPS4
Okładka Hungry Shark World (AND)

Hungry Shark World

Gra akcji, w której jako rekin próbujemy znaleźć się na szczycie łańcucha pokarmowego. Rozgrywka w Hungry Shark World polega na zjadaniu bądź eliminacji wszystkiego, co stanie nam na drodze; od zwierząt morskich, przez ludzi, skończywszy na okrętach podwodnych.

Akcji | zagraj za darmo | elementy zręcznościowe | zwierzęta | side-scroll

Okładka Hungry Shark World (AND)

data premiery gry:

14gru2015

iOS

22gru2015

AND

17lip2018

PS4 XONE Switch

Hungry Shark World to szósta odsłona popularnego cyklu gier akcji, nad którym pieczę sprawuje firma Ubisoft. Tytuł opracowany przez studio Future Games of London zadebiutował na urządzeniach mobilnych, a później trafił również na konsole.

Mechanika

W Hungry Shark World akcję obserwujemy z boku. Jak sugeruje tytuł, w trakcie zabawy wcielamy się w rekina. Naszym nadrzędnym celem jest znalezienie się na szczycie łańcucha pokarmowego, co możemy osiągnąć poprzez zjadanie bądź eliminację każdego przeciwnika, jaki stanie nam na drodze; mowa tu zarówno o mniejszych i większych stworzeniach morskich, jak i o ludziach, a nawet łodziach podwodnych.

Autorzy oddają do naszej dyspozycji rekiny zróżnicowane pod kątem rozmiarów i możliwości bojowych; wśród nich można znaleźć między innymi głowomłota oraz kultowego żarłacza białego. Przejmując kontrolę nad jednym z drapieżników, przemierzamy otwarte lokacje rozrzucone po rozmaitych zakątkach świata – od malowniczego Pacyfiku, przez skuty lodem Ocean Arktyczny i tętniące życiem Morze Arabskie, skończywszy na Morzu Południowochińskim. W toku zmagań bierzemy udział w zróżnicowanych misjach polegających między innymi na polowaniu na wybraną ofiarę, starciach z bossami czy choćby na biciu rekordów punktowych.

W miarę postępów nie tylko rozwijamy nasze rekiny (zwiększając ich siłę ataku lub osiąganą prędkość), lecz także odblokowujemy dla nich oryginalne akcesoria (pokroju słuchawek, parasolki czy nawet działka laserowego) oraz przydatnych pomocników (jak żółwie morskie i ośmiornice).

Kwestie techniczne

Hungry Shark World posiada grafikę wykonaną w technice 2.5D, która prezentuje się dobrze zwłaszcza na małych ekranach smartfonów i tabletów. Podczas gdy na urządzeniach mobilnych tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play, na konsolach jest dostępny jako płatna pozycja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Hungry Shark World

Klasyfikacja PEGI Hungry Shark World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
XONE
Switch
iOS
AND