Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Home Behind 2 (PC)
OkładkaHome Behind 2 (PC)

Home Behind 2 PC

Home Behind 2 to gra RPG z elementami roguelike, w której kierujemy oddziałem rewolucjonistów próbujących obalić tyrana fikcyjnego kraju. Tytuł został opracowany przez niezależną firmę TPP Studio pochodzącą z Chin.

RPG | roguelike | taktyczne | 2D | elementy strategiczne | wojenne | indie | alternatywna historia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Home Behind 2 Premiera PC

wczesny dostęp

22stycznia2021

2022

Steam

2022

producent: TPP Studio wydawca: TPP Studio

Angielskie napisyAngielskie napisy

Home Behind 2 to gra RPG z mocno zarysowanymi elementami gatunku roguelike, która modelem rozgrywki przypomina takie produkcje, jak Darkest Dungeon czy Warsaw. Produkcja została opracowana i wydana przez chińskich deweloperów niezależnych z firmy TPP Studio (odpowiedzialnych także za pierwszą część oraz A Perfect Day).

Fabuła

Akcja Home Behind 2 rozgrywa się w kraju Scaria, który od dziesięciu lat jest w stanie brutalnej wojny domowej. Gracz kieruje grupą rewolucjonistów działających na terytorium autorytarnego państwa władanego przez tyrana Akadullaha. Główną bohaterką jest Banan – studentka, która powraca zza granicy, by wziąć udział w przewrocie.

Warto odnotować, że produkcja jest prequelem pierwszej części cyklu – jej akcja rozgrywa się dziesięć lat wcześniej.

Mechanika

Home Behind 2 to roguelike w stylu Darkest Dungeon, w którym akcję najczęściej obserwujemy z boku (z tzw. perspektywy side-scrollowej). Zabawa polega na eksplorowaniu losowo wygenerowanych lokacji, wykonywaniu zadań (np. przejmowaniu terytoriów czy miast) oraz walce z wrogami. Na mapie można znaleźć szereg zrandomizowanych misji, aktywności i budynków.

Starcia zrealizowano w czasie rzeczywistym – możemy zapauzować akcję w dowolnym momencie, by wydać rozkazy. Warto odnotować, że gracz ma dużą dozę swobody w kwestii kształtowania swojego zespołu oraz podchodzenia do różnorakich wyzwań. W produkcji można znaleźć kilkadziesiąt klas postaci, a każda z nich oferuje odmienne możliwości, umiejętności, statystyki i taktyki.

W miarę postępów w rozgrywce stopniowo zdobywamy nowy sprzęt (m.in. karabiny, wyrzutnie rakiet, miotacze ognia) i rozwijamy swoich żołnierzy. Usprawniamy także bazę naszych bojowników, dzięki czemu uzyskujemy dostęp do nowych możliwości (pozwala to np. gotować jedzenie, wynajdywać nowe technologie czy tworzyć ekwipunek).

Tryby gry

W Home Behind 2 możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą zabawy jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Home Behind 2 posiada dwuwymiarową oprawę graficzną, która budzi skojarzenia ze znanym cyklem Darkest Dungeon. Mamy tu ręcznie rysowane, animowane wizerunki postaci oraz tła, wzbogacone przez różnego rodzaju efekty świetlne. W produkcji wykorzystano komiksowy styl artystyczny, ale jest on raczej przyziemny, zaś kolorystykę można nazwać stonowaną.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Home Behind 2 cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Home Behind 2: 16+

Home Behind 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10