Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka Hippasus (X360)

Hippasus

Hippasus to gra z gatunku MMOcRPG. Developerzy postanowili zaprezentować nam dość ciekawe spojrzenie na online'ową zabawę, gdyż mocno oparli rozgrywkę na logice i matematyce.

RPG | MMO

Okładka Hippasus (X360)

data premiery gry:

anulowana

PC X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hippasus to gra z gatunku MMOcRPG, przeznaczona dla posiadaczy komputerów osobistych klasy PC i konsol Xbox 360. Niniejsza pozycja jest zarazem pierwszym komercyjnym projektem kanadyjskiego studia Frozen North Productions. Warto zauważyć, że developerzy postanowili zaprezentować nam dość ciekawe spojrzenie na online'ową zabawę, gdyż mocno oparli rozgrywkę na logice i matematyce.

Akcję osadzono w świecie równoległym do naszego, więc wśród wirtualnych lokacji znajdują się miejsca paralelne w stosunku do antycznej Grecji, starożytnego Egiptu, dawnej Persji oraz średniowiecznej Europy i Azji. Autorzy wprowadzili zatem szereg cywilizacji, różniących się pod względem rasowym, kulturowym, obyczajowym etc. Tylko od naszego wyboru zależy, w ramach którego społeczeństwa rozwija się bohater (zwany arytmantą), stworzony na początku zabawy.

Podstawowy element rozgrywki stanowi edukacja w zakresie magii. Uczymy się czarowania od podstaw, aby ostatecznie dojść nawet do takiego poziomu, na którym możliwe jest tworzenie własnych zaklęć. System magiczny opiera się na rozwiązywaniu logiczno-matematycznych problemów, więc Hippasus ma pewne walory edukacyjne. Stopień zróżnicowania wyzwań jest na tyle duży, że przyciąga uwagę użytkowników od podstawowego do najwyższego poziomu zaawansowania.

Wirtualna rzeczywistość wykreowana została z należytą dbałością o drobne detale. Podziwiając trójwymiarową grafikę widzimy więc chociażby wyraźne odmienności w architekturze, przypisanej poszczególnym cywilizacjom. Przykładowo na obszarach, odpowiadających starożytnym terenom greckim, dostrzegamy charakterystyczne budownictwo z kolumnami, fryzami, rzeźbami itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hippasus

12+

Wymagania sprzętowe Hippasus

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Wiemy więcej o grze MMOcRPG pt. Hippasus
Wiemy więcej o grze MMOcRPG pt. Hippasus

wiadomość15 marca 2007

Kanadyjscy developerzy ze studia Frozen North Productions nie kazali nam zbyt długo czekać na poszerzenie spektrum informacji, dotyczącego zapowiedzianej przed dwoma tygodniami pozycji pt. Hippasus. Zatem teraz możemy napisać znacznie więcej na temat tej gry z gatunku MMOcRPG dla komputerów PC i konsol Xbox 360 oraz pokazać pierwsze obrazki promocyjne.

PC
X360