Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Hell: A Cyberpunk Thriller (PC)
OkładkaHell: A Cyberpunk Thriller (PC)

Hell: A Cyberpunk Thriller PC

Gra przygodowa typu point and click z licznymi przerywnikami filmowymi rodem z produkcji z gatunku FMV. W niedalekiej przyszłości władzę nad ludzkością sprawuje faszystowska frakcja Ręka Boga, zsyłająca wszystkich przestępców do piekła.

Przygodowe | cyberpunk | science fiction | point-and-click | full motion video

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hell: A Cyberpunk Thriller Premiera PC

1czerwca1994

producent: Take 2 Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hell: A Cyberpunk Thriller

Blade Runner

Runaway: A Road Adventure

Gemini Rue

Hell: A Cyberpunk Thriller to przygodówka typu point and click oferująca graczom liczne przerywniki filmowe charakterystyczne dla produkcji z gatunku FMV. Głosów postaciom użyczyli między innymi Dennis Hopper czy Grace Jones, a niektórzy z nich wystąpili również w cut-scenkach. Akcję obserwujemy z boku, tak jak w klasycznych przygodówkach.

W niedalekiej przyszłości doszło do przełomowego wydarzenia dla całej ludzkości – udało się potwierdzić istnienie piekła. Jakby tego było mało władzę nad Ziemią objęło faszystowskie ugrupowanie Ręka Boga sprawujące teokratyczne rządy. Wykorzystując ogromne możliwości wpływania na innych ludzi, zaczęli karać przestępców zesłaniem do piekielnej otchłani, gdzie w cierpieniach pokutują za swoje winy.

Dwójka głównych bohaterów, Gideon Eshanti oraz Rachel Braque, to agenci pracujący w jednostce Artificial Reality Containmen (w skrócie ARC) zajmującej się egzekwowaniem prawa. Pewnego wieczora zostają niespodziewanie zaatakowani przez oddział egzekucyjny wysłany z polecenia Ręki Boga. Partnerom z trudem udaje się przeżyć i od tej pory ich główne zadanie polega na ustaleniu, dlaczego zwierzchnicy wydali na nich wyrok śmierci.

Na początku decydujemy, kto z dwójki głównych bohaterów będzie wiodącą postacią. Ma to pewien wpływ na przebieg rozgrywki dopiero w końcowych sekwencjach. Większość łamigłówek możemy rozwiązać niezależnie od aktualnie wybranego agenta. W trakcie zabawy spotykamy również inne postronne osoby, które chcą dołączyć do naszej drużyny. Jest to istotne przede wszystkim ze względu na posiadane przez nie przedmioty. Jeżeli odwołamy jedną z postaci, to zabierze ze sobą własne początkowe wyposażenie, niezależnie od tego, kto je aktualnie przechowuje. W przeciwieństwie do większości przygodówek niewłaściwe rozwiązanie części zagadek może doprowadzić do pojawienia się ekranu z napisem „Game Over”.

Oprawa wizualna gry Hell: A Cyberpunk Thriller jest utrzymana w mrocznej stylistyce przypominającej słynny film Łowca androidów.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Hell: A Cyberpunk Thriller: Odpowiednia dla każdego wieku.