Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Heavyweight Transport Simulator (PC)

Symulator Transportu Ciężkiego PC

Heavyweight Transport Simulator

Symulator, w którym zasiadamy za kierownicą TIR-a i zajmujemy się w przewożeniem bardzo ciężkich ładunków. Istotny element gry stanowi konieczność planowania kolejnych przejazdów, tak by dotrzeć z ładunkiem na czas i odwiedzić po drodze punkty przeładunkowe.

Symulacje | ekonomiczne | samochodowe | ciężarówki | transport

PC Windows
Okładka Heavyweight Transport Simulator (PC)

producent: UIG Entertainment

wydawca: Layernet

wydawca PL: Techland

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19listopada2010

2grudnia2011

pudełko PL

Symulator Transportu Ciężkiego to gra, w której wcielamy się w postać kierowcy ciężarówki, przy czym opisywany produkt od podobnych tytułów odróżnia przede wszystkim to, że zajmujemy się transportem bardzo ciężkich i zazwyczaj dużych gabarytowo ładunków. Omawiana gra jest dziełem niemieckiego studia UIG Entertainement, które w swoim portfolio ma też wiele innych podobnych produkcji, poruszających między innymi tematykę organizacji robót drogowych czy stawiania wieżowców.

Do naszej dyspozycji oddano kilka różnych modeli ciężarówek, różniących się między sobą nie tylko wyglądem, ale również przeznaczeniem i rodzajami naczep. Spore zróżnicowanie obowiązuje też w kategorii przewożonych ładunków, gdyż są to między innymi maszyny budowlane, lokomotywy czy wielkie elementy konstrukcyjne budynków i mostów, których waga może sięgać nawet kilkuset ton.

Bardzo istotny element rozgrywki stanowi rozsądne planowanie kolejnych przejazdów. Bardzo często musimy dostarczyć wyznaczone ładunki na czas, co oznacza konieczność wytyczenia jak najkrótszej drogi do celu. Sprawę dodatkowo komplikuje występowanie na wielu odcinkach dróg różnorakich przeszkód czy konieczność odwiedzania po drodze punktów przeładunkowych. Model jazdy w grze jest stosunkowo uproszczony, choć wymaga wykazywania się niemałą cierpliwością i precyzją. Zmagania toczą się w trójwymiarowym środowisku, po którym możemy się swobodnie przemieszczać. Dodatkowe atrakcje gry to cykl całodobowy oraz obecność zróżnicowanych warunków pogodowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 4,9 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Symulator Transportu Ciężkiego

Wymagania wiekowe Heavyweight Transport Simulator

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Symulator Transportu Ciężkiego

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 750 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7