Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2
Okładka Haunting Ground (PS2)
OkładkaHaunting Ground (PS2)

Haunting Ground PS2

„Haunting Ground” to przygodowa gra akcji utrzymana w stylu survival horror. Produkcję przygotowała firma Capcom znana ze znakomitych serii „Resident Evil” oraz „Dino Crisis” stanowiących już klasykę tego gatunku.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Haunting Ground Premiera PS2

29kwietnia2005

pudełko PL

29kwietnia2005

producent: Capcom wydawca: Capcom wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

„Haunting Ground” to przygodowa gra akcji utrzymana w stylu survival horror. Produkcję przygotowała firma Capcom znana ze znakomitych serii „Resident Evil” oraz „Dino Crisis” stanowiących już klasykę tego gatunku.

Fiona Belli to śliczna osiemnastoletnia dziewczyna, która pewnego dnia budzi się w dziwnym pomieszczeniu. Dość szybko zdaje sobie sprawę, że znajduje się w wilgotnej i zimnej piwnicy starego zamku. Całkowicie zakłopotana i przerażona w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące ją pytania zaczyna poznawać wnętrza kolejnych pomieszczeń, mrocznych korytarzy oraz podziemi.

Dość szybko odkrywa, że jest tutaj zamknięta jak w więzieniu. Do tego poznaje tajemnice swojej przeszłości. Otóż cudem uszła z życiem z tragicznego wypadku samochodowego. Podczas gdy jej rodzice nie mieli aż takiego szczęścia. Tak czy inaczej odziedziczyła ten zamek po swoich najbliższych. Na dodatek nie jest tutaj sama, bo dodatkowo zamek posiada dość dziwnych mieszkańców. Na szczególną uwagę zasługuje Debilitas. Jego zdeformowany wygląd przypomina potencjalnego mężczyznę, ale zachowanie wskazuje na znajdujące się w nim dziecko. Dodatkowo dziewczyna cały czas posiada odczucie, że ktoś ją obserwuje…

Z czasem Fiona uwalnia z pułapki uwięzionego na terenie zamku psa zwanego Hewie. Początkowo nieufny w stosunku do naszej postaci nie wykona każdego polecenia. Z czasem jednak staje się najlepszym przyjacielem, który jest gotów walczyć z przeciwnikami w naszej obronie lub odwrócić ich uwagę od tego, co robimy. Hewie potrafi także pilnować wskazanego miejsca oraz przynosić obiekty z trudno dostępnych dla nas miejsc. Tylko właściwe wykorzystanie jego pomocy pozwoli nam na poznanie tajemnicy zamku. Twórcy gry przygotowali wiele zagadek do rozwiązania, dzięki którym być może wydostaniemy się z tego przeklętego miejsca.

Gra bardzo sugestywnie pozwala odczuć użytkownikowi stan umysłu, jaki posiada Fiona odkrywając tajemnice zamku. Twórcy gry stworzyli specjalny system, który zmienia sposób prezentacji rozgrywki wraz ze wzrostem poziomu przerażenia naszej podopiecznej. Drgania pada zależą od rytmu bicia serca Fiony. Trudniej sterować naszą postacią, gdy znajduje się w stanie panicznego strachu. Wówczas potrafi potykać się i popełniać najróżniejsze błędy. Dodatkowo każdy typ lęku jest inaczej odzwierciedlany na ekranie. Obraz potrafi się rozmywać, a nawet zmienić kolorową grafikę w surowe czarno-białe barwy, kiedy nie jesteśmy w stanie wydostać się z potrzasku. Fiona potrafi także wpaść w stan totalnej paniki, a nawet stracić przytomność. Cała oprawa powraca do normalnego stanu wraz z unikaniem niebezpieczeństwa.

„Haunting Ground” posiada całkowicie interaktywny świat gry. Gracz może wykorzystywać różnorodne elementy otoczenia, aby uchronić się przed wzrokiem przeciwników i odzyskać równowagę psychiczną naszej postaci. Dodatkowo wieloma przedmiotami można się tutaj posłużyć na różne sposoby. Zarówno oprawa graficzna jak i ścieżka dźwiękowa gry odwołuje się do gotyckich klimatów średniowiecza. Za przygotowanie przerywników filmowych odpowiada znany japoński reżyser oraz aktor filmowy Naoto Takenaka.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 227 głosów czytelników.

Haunting Ground cena w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Haunting Ground

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Haunting Ground Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci