Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCiOSANDPSVSwitch
Okładka Hamsterdam (PC)

Hamsterdam

Kolorowe połączenie produkcji rytmicznej oraz klasycznego beat 'em upa. Gracze wcielają się w dzielnego chomika o imieniu Pimm, walczącego z gangiem, który porwał jego dziadka oraz przejął kontrolę nad dotychczas spokojnym i przyjaznym miastem Hamsterdam.

Akcji | rytmiczne | humorystyczne | beat 'em up | crowdfunding | indie | zwierzęta | 2.5D

Okładka Hamsterdam (PC)

producent: Muse Games

wydawca: Muse Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

PSV

1sie2019

Switch iOS AND PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hamsterdam to połączenie klasycznego beat 'em upa oraz produkcji rytmicznej. Akcja gry osadzona została w kolorowym, komiksowym świecie sztuk walki. Producentem tytułu jest niezależne studio Muse Games z Nowego Jorku, świetnie znane dzięki swojej steampunkowej i nastawionej na zabawę wieloosobową serii Guns of Icarus. Fundusze na dokończenie gry deweloperzy zdobyli dzięki udanej zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter, która zakończyła się w sierpniu 2018 roku.

Fabuła

Głównym bohaterem gry jest mały, acz dzielny chomik o imieniu Pimm, będący adeptem hamster-fu, potężnej szkoły walki, której mistrzem jest jego dziadek. Pimm zmuszony jest wykorzystać to, czego nauczył się podczas długoletniego treningu w momencie, gdy kontrolę nad jego rodzinnym miastem przejmuje przebiegła szynszyla o imieniu Marlo oraz towarzyszący jej groźny gang. Przestępcy zdemoralizowali metropolię, uzależniając spokojnych i przyjaznych mieszkańców od groźnego Toniku, oraz wprowadzili swój porządek oparty na wyzysku i przemocy. Co więcej, Marlo porwał dziadka Pimma, by wywabić bohatera z ukrycia i raz na zawsze pozbyć się jedynego zwierzaka mogącego przeciwstawić się rządom gangu. Postawiony pod ścianą Pimm postanawia samodzielnie wyzwolić rodzinne miasto i uratować mistrza.

Mechanika

Hamsterdam czerpie inspiracje z produkcji beat 'em up, wzbogacając klasyczne rozwiązania o oryginalne pomysły. Grę podzielono na szereg poziomów zaprojektowanych w formule 2.5D (trójwymiarowe lokacje ze statyczną kamerą, ukazującą akcję z perspektywy bocznej). System walki oparto na wyprowadzaniu prostych ataków, które przypisane są do kilku dedykowanych przycisków. Łącząc je w kombinacje, musimy zwracać uwagę na rytm wciskania komend. Na wybranych platformach tytuł wykorzystuje także gesty (wykonywane palcem na ekranie dotykowym lub za pomocą kontrolera wyposażonego w żyroskop).

Naszymi przeciwnikami są członkowie gangu Marlo. Wśród nich nie zabrakło bossów, którzy wprowadzają dodatkowe i unikalne mechaniki rozgrywki. Kolejne poziomy wybieramy na mapie świata. Przejścia pomiędzy lokacjami zostały zrealizowane w formie platformowej minigry, w której kontrolujemy Pimma jadącego na hulajnodze.

Kwestie techniczne

Hamsterdam posiada wykonaną z humorem, przyjemną dla oka komiksową oprawę graficzną, która odznacza się szczegółowością i ciekawymi animacjami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 28,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Hamsterdam

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Hamsterdam

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB Radeon HD 6750M lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7
PC
PSV
Switch
iOS
AND