Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPSVPS4
Okładka Uppers (PC)
OkładkaUppers (PC)

Uppers

Trzecioosobowy brawler, w którym walczymy z zastępami adwersarzy, zdobywając coraz większą popularność wśród dopingujących nas dziewczyn. W Uppers przejmujemy kontrolę nad dwoma z trzynastu wojowników i prowadzimy ich do zwycięstwa na przestrzeni siedmiu rozdziałów opowieści.

Akcji | TPP | beat 'em up | reedycje/remastery/remaki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Uppers Premiera

anulowana

PS4

14lip2016

PSV

21paź2020

PC

Uppers jest beat'em upem opracowanym przez studio Honey Parade Games. Tytuł został wydany przez firmę Marvelous, a jego producentem jest Kenichiro Takaki znany z serii Senran Kagura.

Fabuła

Uppers zabiera graczy na opanowaną przez bandytów wyspę Last Resort. Głównymi bohaterami tej produkcji są Ranma i Michiru, czyli śmiałkowie, którzy przybywają tu, by rozprawić się z przestępcami, a także udowodnić swoją siłę. Sprawę komplikuje fakt, że w tym samym celu na wyspę trafia dziesięciu innych wojowników; trzynastym jest natomiast Daidoji-Senpai z wyżej wspomnianego cyklu Senran Kagura.

Mechanika

Przed rozpoczęciem rozgrywki w Uppers wybieramy dwóch herosów, których poprowadzimy do zwycięstwa na przestrzeni siedmiu coraz trudniejszych etapów. Obserwując akcję z perspektywy trzeciej osoby (TPP), przemierzamy zróżnicowane lokacje i stawiamy czoła adwersarzom. Każdy z zawodników cechuje się indywidualnym stylem walki (znalazło się tu miejsce między innymi na karate, kickboxing czy choćby wrestling), a kluczem do sukcesu jest nie tylko unikanie ataków przeciwników i wyprowadzanie szybkich kontr, lecz także łączenie ciosów w widowiskowe kombinacje. Dodatkowo starcia urozmaica możliwość korzystania z elementów otoczenia – bohaterowie mogą tak rzucać samymi oponentami, jak i miotać w nich samochodami lub motocyklami. W miarę postępów protagoniści stają się coraz bardziej popularni wśród dziewczyn, co zapewnia im dostęp do power-upów. Poza tym nasi podopieczni mogą podejmować się specjalnych wyzwań, w zamian za co zdobywają rozmaite nagrody.

Kwestie techniczne

Uppers zadebiutowało na konsoli PlayStation Vita, a po dwóch latach doczekało się remastera opracowanego z myślą o komputerach osobistych i PlayStation 4, działającego w rozdzielczości 1080p i sześćdziesięciu klatkach na sekundę.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Uppers cena w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe Uppers: 18+

Uppers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 8
PSV
PS4
PC