Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Gyrostarr (Wii)
OkładkaGyrostarr (Wii)

Gyrostarr Wii

Dynamiczna strzelanina, pod wieloma względami nawiązująca do zasad kultowego "Tempesta". Sterujemy statkiem kosmicznym, eliminując myśliwce wroga i kolekcjonując kule energii.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gyrostarr Premiera Wii

12maja2008

producent: High Voltage Software wydawca: High Voltage Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gyrostarr to niezwykle dynamiczna strzelanina, w której sterując niewielkim statkiem kosmicznym dąży się do eliminacji myśliwców przeciwnika. Opisywana produkcjajest wytworem studia developerskiego High Voltage Software, posiadaczom Wii znanego dzięki takim grom jak Ben 10: Protector of Earth czy Harvey Birdman: Attorney at Law. Gyrostarr opracowano z myślą o klientach serwisu WiiWare. Gra wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 700 Wii Points.

Ogólne założenia zabawy pod wieloma względami nawiązują do kultowej strzelaniny Tempest, głównie za sprawą obecności dość charakterystycznej ścieżki przelotu, której należy się trzymać. Gra jednocześnie w znaczny sposób odwołuje się do PeCetowej zręcznościówki Audiosurf, albowiem trasa, po której należy się poruszać, jest dynamicznie generowana w takt muzyki. Jest ona ponadto wypełniana licznymi korkociągami, ostrymi nawrotami i innymi elementami utrudniającymi skuteczną eliminację oddziałów wroga.

W sumie do pokonania jest około pięćdziesięciu poziomów o rosnącym poziomie trudności. Zabawa urozmaicana jest na wiele różnych sposobów. Głównym założeniem każdego etapu jest konieczność zdobycia wystarczającej liczby kulek energii, dzięki czemu możliwe stanie się dokonanie przeskoku do kolejnego poziomu. Nie sprostanie tym wymaganiom powoduje, iż próba teleportacji kończy się niepowodzeniem. Energię pozyskuje się w głównej mierze ze zniszczonych myśliwców przeciwnika. Należy jednak mieć na uwadze to, iż mechanizm ten działa w obie strony. Skuteczne ataki ze strony wrogów mogą doprowadzić do pozbawienia własnego statku porcji zdobytej wcześniej energii.

Sterowany myśliwiec wyposażany jest w wiele różnych rodzajów broni. Mogą to być giwery, dzięki którym gracz będzie w stanie podpalić wrogów czy porazić ich prądem. Istotną rolę odgrywa również kolekcjonowanie różnego rodzaju power-up’ów. Podzielono je na dwie zasadnicze grupy. Power-up’y o agresywnej specyfice pozwalają zwiększyć siłę ognia czy wyposażają myśliwiec gracza w potężny ładunek jądrowy. Upgrade’y o charakterze defensywnym mogą z kolei zapewniać chwilową nieśmiertelność czy przyczyniać się do spowolnienia jednostek przeciwnika. Kolekcjonowanie power-up’ów można odbywać się w klasyczny sposób, czyli po zbliżeniu się do nich, bądź też z wykorzystaniem specyficznej łapki, umożliwiającej zdobywanie tych bonusów z większych odległości.

Gyrostarr umożliwia zabawę w pojedynkę, choć zdecydowanie ciekawiej prezentują się opcje multiplayerowe. Do rozgrywki maksymalnie może przystąpić czterech graczy. W zależności od własnych preferencji, bawią się oni w kooperacji, bądź też próbują się wzajemnie zwalczać.

Producent zadbał o kilka różnych modeli sterowania statkiem kosmicznym. Gyrostarr oferuje pełne wsparcie dla Wii-pilota oraz Nunchuka, choć przewidziano też opcję zabawy bez konieczności wykonywania jakichkolwiek ruchów kontrolerem. Oprawa wizualna gry prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż zmagania prowadzone są w szaleńczym tempie.

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe Gyrostarr: Odpowiednia dla każdego wieku.