Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2
Okładka GT-R 400 (PS2)

GT-R 400

GT-R 400 to wyprodukowana przez studio Kuju Entertainment gra wyścigowa, adresowana do fanów samochodów klasy Gran Turismo.

Wyścigi | samochodowe

Okładka GT-R 400 (PS2)

producent: Kuju Entertainment

wydawca PL: IQ Publishing

data premiery gry:

25cze2004

PS2

17lis2006

PC

GT-R 400 to niskobudżetowa gra wyścigowa, w której uczestniczy się w zawodach z udziałem sportowych modeli samochodów. Za developing odpowiedzialne jest studio Kuju Entertainment, które ma na swoim koncie zbliżoną tematycznie grę, a mianowicie GT-R Touring.

Jedna z głównych atrakcji opisywanej produkcji dotyczy możliwości przetestowania kilku licencjonowanych modeli aut. Są to w głównej mierze wytwory dwóch firm specjalizujących się w produkcji supersamochodów. Amerykański Mosler reprezentowany jest między innymi przez model MT900, zaś z wywodzącą się z Wielkiej Brytanii marką Ascari powiązany jest nowoczesny KZ1. Z oczywistych względów zadbano nie tylko o dokładne odwzorowanie wyglądu tych aut, ale także wydawanych przez ich silniki odgłosów. Warto też dodać, iż wszystkie maszyny ulegają realistycznie ukazanym uszkodzeniom, pogarszającym ich osiągi oraz sterowność.

Lista dostępnych trybów rozgrywki obejmuje przede wszystkim mistrzostwa, w których uczestniczy się w serii ściśle zaplanowanych wyścigów, próbując zdobyć sześć różnych trofeów. W zależności od dokonanego wyboru, wyścigi przeznaczone są dla ściśle określonych pojazdów, bądź też samochodów z kilku różnych klas. Oprócz tego przewidziano opcję przystępowania do prób czasowych. Pobijanie rekordów okrążeń umożliwia odblokowywanie cennych bonusów. GT-R 400 zezwala także na rozgrywanie wyścigów z udziałem innych graczy, bawiąc się na podzielonym ekranie.

Oprawa wizualna jest nieskomplikowana. Na uwagę zasługuje jednak spore zróżnicowanie dostępnych tras. Wyścigi rozgrywane są na ponad szesnastu torach, rozrzuconych po trzech kontynentach. Zawody mogą być ponadto obserwowane z wielu różnych kamer, a po ich zakończeniu aktywna staje się opcja wyświetlenia powtórki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 4,7 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI GT-R 400

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe GT-R 400

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows 2000/XP
PS2
PC