Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ground Zero: Genesis of a New World (PC)
OkładkaGround Zero: Genesis of a New World (PC)

Ground Zero: Genesis of a New World PC

Propozycja niemieckiej firmy developerskiej, Comport Interactive, przygotowana z myślą o fanach gier strategicznych i RPG. Klimatem podobna do znakomitej serii Fallout, akcja Ground Zero osadzona została w realiach post apokaliptycznych.

Strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ground Zero: Genesis of a New World Premiera PC

15lutego2006

producent: destraX Entertainment Software wydawca: Comport Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ground Zero: Genesis of a New World to propozycja niemieckiej firmy developerskiej, Comport Interactive, przygotowana z myślą o fanach gier strategicznych i RPG. Klimatem podobna do znakomitej serii Fallout, akcja Ground Zero osadzona została w realiach post-apokaliptycznych. Z niejasnych informacji na temat przeszłości wynika, iż jakiś konflikt zbrojny przerodził się w zmagania na wielką skalę, zakończone prawdopodobnie zdetonowaniem głowicy nuklearnej. Świat, który znamy przestał istnieć. Ludzkość powróciła do epoki kamienia łupanego, miasta zostały zrównane z powierzchnią ziemi, a nasza planeta stała się jedną wielką pustynią. Tylko nieliczni zdołali przetrwać kataklizm.

Właśnie ci nieliczni usiłują odnaleźć sobie podobnych i spróbować razem przetrwać oraz odbudować kwitnącą niegdyś cywilizację. Niestety, nie jest to takie proste. Pożywienie i woda są towarami deficytowymi i wiele osób nie waha się na użycie siły fizycznej aby je zdobyć. Żeby przetrwać w tych trudnych warunkach i obronić się przed bandami przestępców, ludzie łączą się w większe społeczności (znane z filmów serii Mad Max), tak jak miasteczko, którego koordynaty podawane są przez radio.

W Ground Zero gracz wciela się w postać przywódcy takiego właśnie miasta. Naszym zadaniem jest stworzenie grupy osób, która przejmie władzę nad światem i doprowadzi do jego odbudowy. Przed nami 20 różnych lokacji, które należy podbić a następnie ochronić przed zakusami bandytów (strefy przemysłowe, miasta, obozy wojskowe). Naszą postać możemy wybrać z jednej z trzech profesji: najemnika, technika lub doktora. Każda z nich posiada pewne specjalne umiejętności, które pomagają nam w wykonywaniu misji. I tak najemnik może używać dowolnego rodzaju broni, technik potrafi budować różne pożyteczne przedmioty, jak np. pułapki na szczury, pompy wodne, a nawet radio, z rzeczy znalezionych podczas rozgrywki, lekarz natomiast jest odpowiedzialny za zdrowie i kondycję całej grupy. Umiejętności postaci można rozwijać dzięki punktom doświadczenia zdobywanym w grze.

Twórcy gry przygotowali nam całkiem spory arsenał broni, opancerzenia, wyposażenia, materiałów budowlanych i rodzajów pożywienia, w sumie ponad 250 różnych przedmiotów. Podczas kolejnych misji spotykamy różne postaci, z którymi możemy pohandlować, porozmawiać a nawet nająć do naszego oddziału. Należy zwracać również baczną uwagę na otoczenie. Ruiny, wraki czy opuszczone domy mogą kryć w sobie wartościowe rzeczy. Niestety, czasami mogą okazać się pułapką i wtedy nie unikniemy walki. Stan swojego posiadania możemy uzupełniać również dzięki napadom na karawany kupieckie, pustelników czy mutantów.

Gra zrealizowana została przy użyciu trójwymiarowej grafiki. Podczas rozgrywki widzimy takie efekty jak dynamiczne cieniowanie i oświetlenie, a także realistyczne zmiany pór dnia oraz zmienne warunki pogodowe.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ground Zero: Genesis of a New World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.