Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOSSwitch
Okładka Gravity Rider Zero (iOS)
OkładkaGravity Rider Zero (iOS)

Gravity Rider Zero

Opracowana przez polskie studio Vivid Games gra zręcznościowa, która przypomina serię Trials firmy Ubisoft. W Gravity Rider Zero dosiadamy futurystycznych motocykli i innych maszyn, za których sterami pokonujemy kręte tory pełne przeszkód, ramp i skoczni.

Zręcznościowe | science fiction | zagraj za darmo | motocyklowe | elementy logiczne | polskie | 2.5D | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gravity Rider Zero Premiera

26sie2019

AND iOS

8maj2020

Switch

Gry podobne do Gravity Rider Zero

Trials Frontier

Urban Trial Freestyle

Joe Danger Touch

Gravity Rider Zero to kontynuacja wydanej w 2018 roku produkcji pod tytułem Gravity Rider. Za opracowanie tej zręcznościówki są odpowiedzialni autorzy oryginału, czyli polskie studio Vivid Games, mające w swoim dorobku takie pozycje, jak seria Real Boxing oraz Godfire: Rise of Prometheus. Gra jest dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w pierwowzorze, w Gravity Rider Zero akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy wcielamy się w zawodnika, który zasiadając za sterami jednej z blisko dwudziestu maszyn, realizuje zadania na stu zróżnicowanych trasach. Autorzy oddają nam do dyspozycji między innymi motocykle, rowery czy choćby quady. Pojazdy są podatne na modyfikacje optyczne; możemy między innymi zmieniać poszczególne części, ich kolorystykę bądź dodawać im neonowe ślady.

Podczas jazdy musimy na bieżąco dostosowywać prędkość, hamując lub przyspieszając w miarę potrzeby. Poza tym należy umiejętnie balansować ciałem zawodnika, na przykład przygotowując go do oddania skoku przed wjechaniem na jedną ze skoczni bądź lądowania. Oprócz tego tory upstrzono rozmaitymi pułapkami (na czele z laserami), które należy omijać, oraz przeszkodami, których pokonywanie przypomina niekiedy zagadki logiczne (mowa na przykład o aktywacji wind bądź przewracaniu bloków w celu stworzenia mostu). Wszystko to sprawia, że dotarcie do mety w jednym kawałku nie jest łatwe.

Tryby gry

Filarem gry Gravity Rider Zero jest tryb kariery, na który składają się misje rozgrywane na rozmaitych planetach zróżnicowanych pod kątem wyglądu i zasad rządzących zabawą.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Gravity Rider Zero utrzymano w barwnej, oryginalnej stylistyce znanej z pierwowzoru. Zadbano przy tym o różnorodność poziomów, które okraszono licznymi detalami.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Gravity Rider Zero: Odpowiednia dla każdego wieku.

Gravity Rider Zero Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS
Switch