Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Gravity Rider (iOS)
OkładkaGravity Rider (iOS)

Gravity Rider

Gravity Rider: Power Run

Gra zręcznościowa, w której wcielamy się w motocyklistę przemierzającego kręte tory przeszkód i starającego się dotrzeć do mety w jednym kawałku.

Zręcznościowe | science fiction | motocyklowe | elementy logiczne | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gravity Rider Premiera

6wrz2018

iOS

7wrz2018

AND

Gravity Rider: Power Run to gra zręcznościowa, za której opracowaniem stoi polskie studio Vivid Games. Tytuł, który czerpie garściami z dorobku bestsellerowej serii Trials, trafił między innymi na platformę AND i iOS.

Mechanika

W Gravity Rider: Power Run wcielamy się w motocyklistę, który przemierza niebywale kręte tory przeszkód wypełnione skoczniami i rampami, starając się dotrzeć do mety w jednym kawałku. Zmagania obserwujemy z boku, starając się pomóc w zdobyciu jak największej liczby punktów, osiągnięciu jak najlepszych wyników czasowych czy ukończeniu specjalnych testów poddających próbie jego umiejętności. Trasy zostały ulokowane na zróżnicowanych planetach, toteż na każdej z nich pojawiają się grawitacyjne zagadki; od czasu do czasu musimy więc przewracać bloki i w ten sposób tworzyć mosty czy choćby aktywować windy.

Pikanterii zabawie dodaje fakt, że na torach roi się od śmiercionośnych pułapek (pokroju gigantycznych laserów, shurikenów czy kolców wystających z podłoża), których za wszelką cenę należy unikać. Poza tym przed oddaniem każdego skoku należy dostosować prędkość, a także umiejętnie balansować ciałem zawodnika (zarówno na wybiciu, jak i w trakcie lotu oraz przy lądowaniu). Gra jest jednak warta świeczki, gdyż oddany do naszej dyspozycji jednoślad jest podatny na modyfikacje odblokowywane w miarę postępów.

Tryby gry

Pomimo że w wydanym na mobilnym systemie AND i iOS Gravity Rider: Power Run nie pojawia się tryb multiplayer, jego namiastkę stanowią internetowe rankingi, na których można się pochwalić swoimi osiągnięciami.

Kwestie techniczne

Gravity Rider: Power Run posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości, zwłaszcza jak na standardy obowiązujące na urządzenia mobilne. Wrażenie robi praca kamery, która podąża za zawodnikiem nawet w trakcie jazdy po najbardziej krętych odcinkach; na osobną wzmiankę zasługuje też zaawansowany silnik fizyczny.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Gravity Rider: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS